Visszavágott a Falco: tizenkét pontos győzelem az Egerszeg ellen

<b>Szombathely</b> - A visszavágás reményében lépett pályára a Falco, ugyanis november elején éppen a ZTE-től szenvedte el idénybeli első vereségét, 99:82-re kapott ki Egerszegen. A szerda esti szombathelyi mérkőzésen sikerült a revans, a hazaiak tizenkét ponttal nyertek.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 100:88 (24:20, 21:21, 27:18, 28:29). Szombathely, 3000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Pálla, Bognár, Farkas.

Falco: Kálmán 10/3, HUDSON 19, Csirics 29/12, PERINCSICS 22/9, Horváth Z. 9/3 Csere: Vrsaljko 9, Lakatos 2, Vida -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

ZTE: HINNANT 18/3, Wilson 16/6, Kámán, Jones 8/6, Helbich 31/3. Csere: Trepák 7/6, Gáspár 4 , Baki -, Tóth Á. 4. Edző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Csirics 38., Vrsaljko 39., illteve Wilson a 36. percben.

Óvatosan kezdtek a csapatok, majdnem két percet kellett várni az első kosárra - Horváth Zoltán egy triplával törte meg a gólcsendet. Különösen támadásban teljesítettek gyengén a pályán lévők, jobbnál jobb, teljesen tiszta helyzetek maradtak kihasználatlanul.

Aztán beindult a triplagyártás, szorgalmasan tüzeltek a szombathelyiek és az egerszegiek is. Felváltva vezettek a csapatok (8. perc: 17:17).

A második etapot viszont lendületesen kezdte a bajnok. Nagy rohanással, és 7:0-val nyitottak Kálmánék (11. perc: 31:20).

A szívósan küzdő zalaiak megfordították az eredményt (16. perc: 33:34).  Ezutál hol az egyik, hol a másik gyűrűben landolt a labda.

A második félidő elején ismét lépéselőnybe került a Falco (23. perc: 52:45). Nem hagyták magukat a sárga-feketék, fokozták a tempót, a ZTE pedig egyre nehezebben tartotta a lépést (27. perc: 64:53).

A  zalaiak már nem tudtak újítani, a Falco pedig lassan, de biztosan növelte előnyét (34. perc: 83:67).  Az utolsó három-négy percnek pedig (37. perc: 94:78) már nem volt tétje.

Fotók: Szendi Péter