Vízilabda: Godova Gábor lett az Aligátorok vezetőedzője

Az Aligátor Vasi Utánpótlás Sportegyesület új vezetőedzője és szakmai igazgatója a női vízilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Godova Gábor lett.

Vastag Nándor

A szombathelyi vízilabdázók munkáját az elmúlt három évben Kis István irányította. A több mint 200-szoros válogatott, és 1980-ban, a moszkvai olimpián bronzérmet szerzett tréner utódja már meg is van, és nyugodtan kijelenthető, a szakmai munka Godova Gábor irányításával nagyon jó kézbe került.

- István családi okok miatt nem folytatta a munkát, visszatért Budapestre - mondta az egyesület stratégiai tanácsadója, Juhász Tibor. 

- Gábor személyében megtaláltuk a hosszú távú megoldást, az egyik legjobb hazai szakembert hoztuk az egyesülethez. Szerződése határozatlan időre szól, de minimum 3-5 év közös munkában gondolkodunk. Még fiatal, de több olimpiai bajnok nevelőedzője. Reméljük, egy-két ügyesebb játékost a szombathelyi vízilabdában is kinevel. A szakmai stáb változatlan marad, Stojadinov Nikola vízilabda-, Korn Tamás úszóedző, mindkettejük munkáját segíti Fent Gergő és Horváth Viktória, az erőnléti felkészítésért pedig Darvas Gábor felel.

Godova Gábor hétfőn állt munkába, de a felkészülés kezdetén mostoha, esős időjárás fogadta a pólósokat a Tó Fürdőn. Az új vezetőedző elégedetten szemlélődött, a fiatalok pedig rendületlenül rótták a métereket a hideg vízben.

-Juhász Tibi másfél hónapja hívott fel azzal, hogy megüresedett náluk a vezetőedzői poszt -  fogalmazott a 47 éves szakember.  Elmondta, egy utánpótlás-nevelő, iskolai rendszerben jól működő csapatot kell irányítani, valamint a jelenlegi munkát színvonalasabbá, jobbá tenni. Kis türelmet kértem tőle, mert nem vízilabdával, hanem több sportággal és iskolai testneveléssel kapcsolatos tervem volt, de mint kiderült, ennek megvalósulásához fél, vagy még inkább egy év kell. Tájékozódtam is; amit felvázoltak, igaznak bizonyult, így sikerült megegyezni.-

- Nem számít visszalépésnek Szombathelyen fiatalokkal dolgozni?

Már '86 óta vagyok edző, és a munkám nagy része az utánpótlás-neveléshez kötődik. Nagyon vonzó dolog, egyáltalán nem ledegradáló. Sőt, közelebb áll hozzám az oktatás, nevelés, mint reflektorfényben állás. De azért is vonzó ez a feladat, mert sok lehetőséget érzek benne.

Az élvonalbeli csapat kialakítása is feladat?

- Ez távlati dolog, mert az NB I-es csapat kialakításához a város segítsége mellett szükség van egy-két nagyobb szponzorra is. Fontosabb, hogy a más sportágakban bevált, s itt már vízilabdában is működő iskolai rendszert erősítsük, majd az általános iskola befejezése után is alternatívát kínáljunk a gyerekeknek. Ne elmenjenek, hanem gimnáziumban is Szombathelyen maradjanak. A szélesebb bázis kialakításhoz pedig jobb körülményeket kell biztosítani. Mindezek tükrében azt gondolom, hogy 3-4 év múlva lehet beszélni az NB I-ről.

Szombathelyre költözik, vagy Budapestről ingázik?
 
- Egyelőre hétfőtől péntekig leszek itt, de ha a tervezett szoros együttműködés megvalósul, a város mellett még sokan mellénk állnak, akkor a család is költözhet. Erre legkorábban félév után kerülhet sor. Feleségem orvos, van egy óvodás és iskoláskorú gyerekünk, a váltás nem könnyű. Nagy feladat lesz, főleg hogy a legutóbbi egyéves szegedi munkámat leszámítva eddig csak Budapesten dolgoztam. Szegeden a női csapatnál az anyagi lehetőségek változtak, ami miatt rajtam kívül a két válogatott játékos is távozott.

Jelenleg is tart a vizes vb. Mi a véleménye a válogatottak szerepléséről?

- A férfi csapatnál rögtön láttam, hogy nagy odafigyeléssel, akarással és kedvvel játszanak. Ha így folytatják, bármi elképzelhető. A nők szereplése csalódásnak tűnhet (Nem jutottak a nyolcba.), de aki benne van, biztosan tudja, min lehet javítani, mit kell másként csinálni az eredményességhez.

NEVES KLUBOK, VÁLOGATOTTAK  ÉLÉN

Godova Gábor 1986-ban a Tungsram utánpótlásedzőjeként kezdett dolgozni, ugyanitt '94-től lett felnőtt vezetőedző. Később irányította a Ferencváros és az Újpest csapatát, előbbivel KEK-et (1998), utóbbival LEN Kupát (1999) nyert. A férfi ifjúsági válogatottal 2001-ben Európa-bajnoki címet szerzett, míg a juniorokkal a 2002-es Eb-n, valamint a 2003-as világbajnokságon másodikként végzett. A női felnőtt válogatottat 2006-tól vezette, 2008-ban Eb-bronzérmes, Pekingben olimpiai negyedik lett. A mesteredző címet 2000-ben kapta meg.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!