Palmer F1-es tesztet nyert

Will Palmer a McLaren Forma-1-es autóját vezetheti, miután ő kapta a rangos McLaren Autosport BRDC díjat Londonban.

Komenda Vivien

Fotó: BRDC Formula 4

A korábbi F1-es versenyző, Jonathan Palmer fia és a 2016-os Renault pilóta, Jolyon Palmer öccse 12 győzelemmel és 3 további dobogós helyezéssel hódította el a 2015-ös BRDC Formula 4 címet.

Palmer a kétnapos silverstone-i megmérettetésből került ki győztesként, mely Formula 2, Mercedes DTM és McLaren GT köröket foglalt magába, emellett interjúk, szimulátorok és alkalmassági vizsgálatok is várták a pilótákat.

A győztes versenyző nem csak a 100.000 fontos összegnek, hanem BRDC tagságnak és egy Arai GP-6 szénszálas sisaknak is örülhetett.

„Minden évben láttam a hat döntőst és arról álmodtam, hogy egy nap én is köztük leszek.” – mondta Palmer, aki többek között a Formula Renault 2.0 Eurocup és ALPS bajnok, Jack Aitkent utasította maga mögé.

„Most pedig győztesként állok itt, hihetetlen. Ez a karrieremnek is nagyon jót tesz.”

A versenyen a zsűri elnöke a korábbi F1-es versenyző és a BRDC elnöke, Derek Warwick volt.