Foci-Eb 2021

2021.06.18. 20:31

Schick büntetőjére Perisic válaszolt, döntetlen a horvát–cseh meccsen

Horvátország 1–1-es döntetlent játszott Csehországgal az Európa-bajnokság D-csoportjának pénteki összecsapásán. A vezetést a csehek szerezték meg Patrick Schick büntetője révén, majd Ivan Perisic egyenlített egy fantasztikus lövéssel.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR

2. FORDULÓ, D-CSOPORT

HORVÁTORSZÁG–CSEHORSZÁG 1–1 (0–1)

Glasgow, Hampden Park. Vezette: Del Cerro Grande (spanyol)

Horvátország: Livakovic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modric, Brekalo (Ivanusec, szünetben), Kovacic (Brozovic, 87.) – Kramaric (Vlasic, 62.), Rebic (Petkovic, szünetben), Perisic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Csehország: Vaclík – Coufal, Kalas, Celustka, Boril – Holes (Král, 63.), Soucek – Masopust (Hlozek, 63.), Darida (Barák, 87.), Jankto (Sevcík, 74.) – Schick (Krmencík, 74.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy

Gólszerzők: Perisic (47.), ill. Schick (37. – 11-esből)

ÖSSZEFOGLALÓ

A horvátok az első fordulóban egygólos vereséget szenvedtek a csoport fő esélyesének tartott angolok ellen, míg a csehek 2–0-ra legyőzték Skóciát. Ettől függetlenül a mérkőzés előtt a világbajnoki ezüstérmes Horvátország számított esélyesebbnek.

A meccs első veszélyes lehetősége ennek ellenére a csehek előtt adódott: egy szöglet után Tomás Soucek fejelhetett viszonylag tisztán, de nem talált kaput. A folytatásban a horvátok próbáltak feljebb lépni, de a csehek támadásai állandó veszélyt jelentettek. A 35. percben aztán Dejan Lovren tizenhatoson belüli könyököse büntetőhöz jutott a cseh válogatott.

A torna első körében a skótok ellen duplázó, a tizenegyeshez vérző orral odaálló Patrik Schick gólra váltotta a lehetőséget a 37. percben, így Csehország megszerezte a vezetést (0–1). Két perc sem telt el, amikor hatalmas egyenlítési esélyhez jutottak a horvátok, de Ante Rebic ziccerben – némiképp kisodródva – nem talált kaput.

A második játékrészre jóval támadóbb felfogásban jöttek ki a horvátok, ennek pedig hamar meg lett az eredménye. A 47. percben Ivan Perisic vezette rá a labdát a cseh védelemre, majd a tizenhatoson belülre érve tökéletes technikával lőtte ki a hosszú felső sarkot (1–1).

A TELJES ÖSSZEFOGLALÓT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

2. FORDULÓ

D-CSOPORT

21.00: Anglia–Skócia, London (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

HORVÁTORSZÁG – VÉGLEGES KERET (26 fő)

KAPUSOK: Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), Lovre Kalinic (Hajduk Split), Simon Sluga (Luton – Anglia)

VÉDŐK: Sime Vrsaljko (Atlético Madrid – Spanyolország), Domagoj Vida (Besiktas – Törökország), Josip Juranovic (Legia Warszawa – Lengyelország), Dejan Lovren (Zenit – Oroszország), Duje Caleta-Car (Olympique Marseille – Franciaország), Borna Barisic (Rangers – Skócia), Mile Skoric (NK Osijek), Josko Gvardiol (Dinamo Zagreb), Domagoj Bradaric (Lille – Franciaország)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: Luka Modric (Real Madrid – Spanyolország), Marcelo Brozovic (Internazionale – Olaszország), Milan Badelj (Genoa – Olaszország), Mateo Kovacic (Chelsea – Anglia), Nikola Vlasic (CSZKA Moszkva – Oroszország), Mario Pasalic (Atalanta – Olaszország), Luka Ivanusec (Dinamo Zagreb)

TÁMADÓK: Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb), Ivan Perisic (Internazionale – Olaszország), Andrej Kramaric (Hoffenheim – Németország), Josip Brekalo (Wolfsburg – Németország), Ante Rebic (Milan – Olaszország), Mislav Orsic (Dinamo Zagreb), Ante Budimir (Osasuna – Spanyolország)

TARTALÉKOK: Ivica Ivusic (kapus, NK Osijek), Filip Uremovic (védő, Rubin Kazany – Oroszország), Marin Pongracic (védő, Wolfsburg – Németország), Nikola Moro (középpályás, Dinamo Moszkva – Oroszország), Lovro Majer (középpályás, Dinamo Zagreb), Toma Basic (középpályás, Bordeaux – Franciaország), Kristijan Lovric (támadó, HNK Gorica), Marko Livaja (Hajduk Split)

SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Zlatko Dalic

CSEHORSZÁG – VÉGLEGES KERET (26 fő)

KAPUSOK: Jirí Pavlenka (Werder Bremen – Németország), Tomás Vaclík (Sevilla – Spanyolország), Ales Mandous (Olomouc)

VÉDŐK: Ondrej Celustka (Sparta Praha), Jan Boril (Slavia Praha), Pavel Kaderábek (Hoffenheim – Németország), Tomás Kalas (Bristol – Anglia), Ales Mateju (Brescia – Olaszország), Vladimír Coufal (West Ham United – Anglia), David Zima (Slavia Praha), Jakub Brabec (Viktoria Plzen)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: Jakub Jankto (Sampdoria – Olaszország), Antonín Barák (Hellas Verona – Olaszország), Tomás Soucek (West Ham United – Anglia), Tomás Holes (Slavia Praha), Lukás Masopust (Slavia Praha), Alex Král (Szpartak Moszkva – Oroszország), Vladimír Darida (Hertha BSC – Németország), Petr Sevcík (Slavia Praha), Jakub Pesek (Slovan Liberec), Michal Sadílek (PSV Eindhoven – Hollandia)

TÁMADÓK: Michael Krmencík (PAOK – Görögország), Tomás Pekhart (Legia Warszawa – Lengyelország), Patrik Schick (Bayer Leverkusen – Németország), Matej Vydra (Burnley – Anglia), Adam Hlozek (Sparta Praha)

SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Jaroslav Silhavy