Vb2022

2022.11.24. 13:54

Győztes svájciak - Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok

A svájci válogatott egyetlen góllal győzte le Kamerunt a katari labdarúgó-világbajnokság G csoportjának csütörtöki nyitómérkőzésén.

Svájc–Kamerun 1-0 (0-0).Al-Vakra, al-Dzsanub Stadion, 39 089 néző, világbajnoki labdarúgó-mérkőzés, G csoport, 1. forduló, vezette: Tello (argentin).

Svájc: Sommer – Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez (Comert, 90.) – Freuler, G. Xhaka - Shaqiri (Okafor, 72.), Sow (Frei, 72.), Vargas (Rieder, 81.) – Embolo (Seferovic, 72.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.

Kamerun: Onana – Fai, Castelletto, Nkoulou, Tolo – Oum Gouet, Hongla (Ondoua, 68.), Zambo-Anguissa – Mbeumo (Ngamaleu, 81.), Choupo-Moting (Aboubakar, 74.), Ekambi (Nkoudou, 74.). Szövetségi kapitány: Rigobert Song.

Gólszerző: Embolo (48.).

A két válogatott még nem találkozott egymással korábban hivatalos mérkőzésen. Egyik alakulat sem top formában érkezett a vb-re, de a G csoport első meccsét Kamerun kezdte bátrabban, jóval több helyzetet dolgozott ki Svácjcnál, ám ezek egytől egyig ki is maradtak. Negyedóra elteltével a bayernes Choupo-Moting tört kapura a bal szélről, ám Akanji nagy sprinttel beérte és tisztázni tudott. Majd ismét Choupo-Moting villant, remekül tálalt Honglához, akinek közeli lövését Sommer védte. A 36. percben Choupo-Moting – Fait volt a labda útja, utóbbi középre tekert, amire érkezett ugyan Ekambi, de Widmernek sikerült megelőznie. A félidő hosszabbításában Akanji szerezhetett volna vezetést Svájcnak, de a szöglet után fejében maradt a gól.

Épphogy kijöttek szünet után a csapatok, máris előnybe került az európai gárda. Shaqiri adott középre a védőjéről leváló Embolohoz, aki hat méterről nem hibázott (1-0). Az 56. percben ismét Choupo-Moting került helyzetbe, kicselezett két védőt, és nullszögből lőtt, Sommer védett. Ezt a kameruni lehetőséget leszámítva Svájc uralta a második félidőt, főleg vezető találata után. A 66. percben könnyedén kettőre növelhette volna előnyét Murat Yakin együttese, ám Shaqiri remek középre adására hiába érkezett remekül Vargas, akinek lapos lövését nagy bravúrral szögletre ütötte Onana. A hosszabbítás hetedik percében Seferovic dönthette volna el végleg a találkozót – lefordult a védőjéről, Gouet-ről, majd egy jó csel után lőtt, de a messziről bevetődő Castelletto hátát találta el, így maradt az 1-0.