Vb2022

2022.11.22. 19:02

Mexikó támadott, Lengyelország pedig védekezett

labdarúgó világbajnokság C csoportjában Lengyelország és Mexikó küzdelmes, gólnélküli döntetlent játszott egymással.

Ez is mellé ment, de legalább közel volt

Mivel a csoport első meccsén Szaúd-Arábia óriási meglepetésre legyőzte (2-1) a végső győzelemre is esélyesnek tartott Argentínát, alaposan felértékelődött az összecsapás tétje – mindkét félnek szüksége volt a három pontra!

Mexikó–Lengyelország 0-0. Doha, 974 Stadion, világbajnoki labdarúgó-mérkőzés, C csoport, 1. forduló, vezette: Beath (ausztrál).

Mexikó: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gllardo – Herrera (Rodriguez, 71.), Alvarez, Chavez – Lozano, Martin (Jimenez, 71.), Vega (Antuna, 84.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino.

Lengyelország: Szczesny – Cash, Bereszynski, Glik, Kiwior, Zalewski (Bielik, 46.) – Kaminski, Krychowiak, Szymanski (Frankowski, 72.) – Zielinski (Milik, 88.), Lewandowski. Szövetségi kapitány: Czeslaw Michniewicz.

Mexikó rögtön nekiesett Lengyelországnak. A gyors, agresszív, technikás mexikóiak rohamoztak bőszen, ám a stabil lengyel védelem állta a sarat – igaz, támadásra már nem jutott ereje az európai gárdának. Fölényben, olykor komoly fölényben futballozott az első félidőben Mexikó, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

Fordulás után is próbált nyomást gyakorolni ellenfelére Mexikó, de ekkor már kiegyenlítettebbnek tűnt a játék. Sőt, az 58. percben Lewandowski kiharcolt, majd kihagyott egy büntetőt! Ettől ismét belelkesedett a dél-amerikai gárda, ment előre gőzerővel – ismét komoly nyomás nehezedett a lengyel védelemre. Gyűrték egymást becsülettel a felek, keményedett a csata, sok volt a szabálytalanság – és közben azért már a lengyelek is átmerészkedtek ellenfelük térfelére. A hajrá – és a 7 perces hosszabbítás – mozgalmas, izgalmas adok-kapokba torkollt, de végül egyik fél sem tudta kapuba gyötörni a győzelmet jelentő egyetlen gólt. A döntetlen összességében reális eredmény.