Foci

2006.11.20. 03:27

Sorozatban az ötödik volt

Bük (fp) - A Viktória női labdarúgócsapata legutóbb akkor tudta legyőzni az MTK-t, amikor bajnok lett. Szombaton újra sikerült. Ez volt Görögék ötödik sikere sorozatban a bajnokságban.

Falussy Péter

WHC-Viktória FC Szombathely-MTK Budapest 3:2 (2:0). - Bük, 200 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Boda.

Viktória: SZVORDA - TÓTH E., Horváth, Tálosi, Törteli (Lukács L., 85.) - MEGYERI, RÁCZ - Szuh, GÖRÖG, TÓTH G. - Fenyvesi (Borbély, 63.). Edző: Markó Edina.

MTK: Sipos - Belső, MÉRY, GÁL T., Gali (Laki, 75.) - Heszberger (Nagy B., 60.), SCHUMI, Brunda, Szabó Zs. (Endrődy, 70.) - Rothmeisel, Várkonyi. Edző: Turtóczky Sándor.

Gólszerzők: Tóth G. a 18. és a 39., Görög a 79., illetve Méry a 72., Gál T. a 84. percben.

18. perc: Rácz átadásából Tóth G. került gólhelyzetbe, s a kifutó Sipos fölött 20 méterről átemelve megszerezte a vezetést csapatának (1:0).

39. perc: Görög indítására Sipos és Tóth G. együtt startolt. A kapus elhúzta a szélső lábát, a megítélt büntetőt maga a sértett értékesítette (2:0).

72. perc: Egy 22 méteres MTK-szabadrúgásnál a hazaiak még a sorfalat rendezgették, Méry eközben gondolt egyet és az üres kapuba csavart (2:1).

79. perc: Szuh Erika lövése kipattant Siposról, az érkező Görög azonban már belőtte a ziccert (3:1).

84. perc: A védők és Szvorda egymásra vártak egy előre rúgott labdánál, Gál megelőzött mindenkit, és szépített (3:2).

A szombathelyiek félidőre jelentős előnyhöz jutottak, így a folytatásban kontrázhattak. Hiába birtokolta többet a labdát az MTK, az eredményesebb focit a házigazdák mutatták be.

Markó Edina: - Régi átkot törtünk meg, megérdemelten nyertünk egy góllal.

További eredmények: Győr-Femina 1:1, Íris- Újpest 2:1. A bajnokság állása: 1. Femina 28 pont/10 mérkőzés, 2. Viktória 22/10, 3. MTK 15/10 (27:18), 4. Győr 15/11 (16:17), 5. FTC 12/10, 6. Újpest 6/10 (13:31), 7. Íris 6/10 (8:43).