Foci

2008.02.18. 03:29

Haladás-döntetlen

Szombathely (tg) - A törökországi edzőtáborból hazatért Haladás az Illés Akadémia műfüves pályáján felkészülési mecs- cset vívott az ugyancsak NB II-es Ajkával. A felek 1:1-re végeztek.

Szombathelyi Haladás- Ajka FC 1:1 (0:1). - Szombathely, Illés Akadémia, 200 néző, előkészületi labdarúgó-mérkőzés, vezette: Király K.

Haladás: Rózsa - Schimmer (Csontos), Guzmics (Kuttor), Balassa (Subicz), Tóth P. (Kovács Zs.) - Kaj (Csutak), Rajos (Vörös), Tóth N. (Sipos N.) - Nagy G., Andorka (Mihalecz) Simon A. (Burkus). Edző: Csertői Aurél.

Ajka: Grőber - Pothárn, Lakatos, Pákai, Hornyák - Imre, Polyák, Cseke, Szőlőskei - Csörnyei, Fonnyadt. Pályára lépett még: Szép, Badics, Fehér, Bábicz, Kovács G., Gyűrűsi, Günther. Edző: Szabó Imre.

A szombathelyieknél Sipos Gábor iskolai elfoglaltsága, míg Hegyi László, Finta Péter, Hujber Gábor, Simon Ádám és Pölöskei Péter sérülés miatt nem lépett pályára. A Haladás az első hivatalos mérkőzését játszotta az Illés Béla Football Akadémia napokban átadott kiváló minőségű műfüves pályáján.

A hazai gárda kezdett jobban a több Vas megyei kötődésű játékost - Grőber, Lakatos, Imre, Cseke, Szép - is soraiban tudó Ajka ellen. A Haladás ugyan mezőnyfölényben játszott, ám a 16-os előterében rendre elfogyott a tudomány, a kaput az első 45 percben el sem találták a Csertői-tanítványok. Ráadásul metsző hidegben futballoztak a csapatok, ez sem tett jót a mérkőzésnek, a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok. Aztán a 42. percben egy kontra végén váratlanul megszerezte a vezetést az Ajka: Cseke indította a jobb oldalon meglógó Szőlőskeit, aki belőtte középre a labdát, az üresen hagyott Csörnyei pedig hét méterről a jobb sarokba passzolt (0:1). Szünet után a viharos szélhez havazás is párosult. A szombathelyi csapat egyre nagyobb fölénybe került, de igazi gólhelyzetet továbbra sem sikerült kidolgoznia. Már mindenki a mérkőzés végét várta, amikor a 88. percben Nagy Gábor kapott labdát a jobb oldalon, befelé cselezett, majd két lövőcselt követően a hátráló védők mellett 11 méterről ballal a jobb felső sarokba lőtt (1:1) - szépségdíjas találat volt. Küzdelmes, jó iramú meccset játszott a két csapat, ám a Haladás támadójátéka hagyott kívánnivalót maga után.

A szombathelyi zöld-fehérek legközelebb szerdán, 15 órakor a Ferencváros vendégeként lépnek pályára.