Foci

2009.01.19. 03:29

Oross: négy gól

<b>Szombathely </b> - Gólzáporos döntetlent játszott idei első felkészülési mérkőzésén a Haladás NB I-es labdarúgócsapata. A zöld-fehérek szakmai stábja a továbbiakban nem tart igényt a két norvég próbajátékos szolgálataira.

Haladás: Szép - Schimmer, Guzmics, Kuttor, Devecseri - Rajos (Vörös, 45.), Molnár, Hoti - Arezou, Oross (Andorka, 50.), Tóth N. (Sipos, 45.). Edző: Csertői Aurél. - Gólszerző: Oross a 9., 15., 44., 47. percben.

A két norvég próbajátékossal a kezdőben pályára lépő Haladás kezdte frissebben a mérkőzést, és már a 9. percben vezetést szerzett. Schimmer jobbról belőtt labdájára középen érkzett Oross, és hat méterről kapásból a kapu közepébe lőtt (1:0). A 15. percben egy szemre is tetszetős Arezou-Rajos-Oross támadás végén utóbbi a kapust is kicselezve gurított a hálóba (2:0). A hazaiak nagy fölényben futballoztak, a hévíziek beszorultak saját térfelükre, Szépnek nem akadt dolga a kelle-mes napsütésben, ám a 42. percben váratlanul mégis szépített az NB III-as ellenfél (2:1). A 44. percben Tóth Norbert remek bal oldali beadását Oross közelről fejelte a kapuba (3:1). A 47. percben Arezout rántották le a tizenhatoson belül, büntetőt kapott a Haladás. A labdát Oross laposan a bal sarokba lőtte (4:1). A folytatásban a Haladás visszavett a tempóból, a kényelmes játék pedig megbosszulta magát, a Hévíz ugyanis öt (!) perc alatt egyenlített: a 60., a 62. és a 65. percben is Szép kapujába került a labda - ezzel 4:4 lett a végeredmény.

A próbajátékon lévő két norvég fiú közül Arezuo meggyőző-en teljesített: technikailag jól képzett, gyors, robbanékony játékos. Hoti semmi extrát nem mutatott. A szakmai stábot viszont egyik labdarúgó produkciója sem győzte meg, egyikük sem kapott szerződést, utazhatnak haza Norvégiába.