Foci

2009.03.09. 03:27

Viktória vereség a rivális otthonában

<b>Budapest</b>- A tavaszi bajnoki nyitányon a Viktória FC Szombathely NB I-es női labdarúgócsapata legnagyobb riválisa, az MTK otthonában egygólos vereséget szenvedett.

Vastag Nándor

MTK: Szőcs - Szabó I., Vesszős, GÁL, Brunda - JAKABFI, Schumi (Fehér, 79.), Nagy Á., Szabó Zs. (Tatai, 72.) - Nagy N. (Garamvölgyi, 66.), MÉRY. Edző: Turtóczki Sándor.

Viktória: Szvorda - Kovács E., Horváth N., Tálosi Sz., TÓTH E., - Szarvas (Borbély, 60.), Megyeri, RÁCZ - Pas (Papp D., 34), Szuh (Várkonyi, 82.), Marsai. Edző: Markó Edina.

Gólszerző: Méry a 31., Gál a 88., illetve Marsai az 59. percben.

Sárga lap: Jakabfi a 62., illetve Pas a 20., Rácz a 77., Papp D. a 83. percben.

32. perc: Röviden szabadított fel a Viktória védelme, a labdát a jobb oldalon Jakabfi szerezte meg, majd Méryhez passzolt, aki 11 méterről kilőtte a hosszú sarkot (1:0).

58. perc: Marsai 16 méterről lőtte ki Szőcs kapujának bal alsó sarkát (1:1). Jakabfi lövését kiejtette Szvorda Melinda, a labdára Gál érkezett leghamarabb, és közelről a hálóba emelt (2:1). Borbély a jobb oldalról betört a 16-oson belülre, de 14 méteres lövése a kapu fölé szállt.

88. perc:

91. perc:

A bajnokságot vezető Viktória és a második MTK rangadóját műfüves pályán rendezték, így az első félidőben a vendégek megpróbáltak alkalmazkodni a körülményekhez. A védelmük egy hibától eltekintve jól zárt, ám támadásban nem voltak eléggé hatékonyak. A második játékrészben már jobban teljesítettek a szombathelyiek, egyenlítettek, de utána több helyzetet is elhibáztak. A döntetlenre azonban mindenképpen rászolgáltak volna, ám a mérkőzés hajrájában a házigazda egy egyéni hibát kihasználva meg- szerezte a győzelmet. A Viktória maradt a tabella élén, de előnye hat pontra olvadt az MTK előtt.

Markó Edina: - A sok munka eredmé-nye a szerencse, tehát dolgozni kell tovább, hogy a magunk javára fordítsuk.

További eredmények: Győri Dózsa-Győri ETO 3:1, Femnia-FTC 1:3, Nagykutas-Pécsi VSK 3:0.