Foci

2009.05.11. 02:28

Labdarúgó NB III.: a hajrában nyert Vépen a Sárvár

Körkép - A labdarúgó NB III. hétvégi fordulójában a megyei derbin a hajrában kapott ki a Vép a Sárvártól. Hat gólt kapott Hévízen a Celldömölk, értékes győzelmet aratott Óváron a Haladás.

Hévíz: Szabó A. - Buzási, Kovács Zs., CZAFIT, Kottán - Kovács R., VARSÁNYI (Sipos), Páli K., PÁLI N. - Horváth Gy. (Purt), COVIC. Edző: Glázer Róbert.

Celldömölk: Horváth M. - Kovács K. (Hanzl), Győrvári, Szabó, Györkös - Szalai, Babics, HORVÁTH Á., Kalcsó - Présing, Szalay (Németh J.). Edző: Bognár Zoltán.

Az első félidőben a vasiak a három, szerencsétlen kö- rülmények között kapott gól ellenére mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a hévízieknek. A második játékrészben viszont akaratgyengén futballoztak a vendégek, a zalaiak tetszés szerint lőtték góljaikat. - Gólszerzők: Covic a 6., Páli N. a 34. és a 37., Varsányi a 65., Tóth L. a 80., Páli K. a 83. percben. - Ifi: Celldömölk-Hévíz 1:3.

Bognár Zoltán: - Lélektelen játékunknak köszönhetjük a nagy különbségű vereséget.

Bük-Veszprém 0:3 (0:2). - Bük, 80 néző, vezette: Hofbauer.

Bük: Pikács - Németh V. (VADÁSZ), SALAMON, Máté, Mester - Sümeghy, Kővári, Szabó, Timár, Varga G. (Balikó) - Lakner (Guttmann). Edző: Németh József.

Veszprém: Varga T. - Fehér, PÁLFI, Foki, Bognár - Soós, GARAI, Tóth (Ihász), BABOS - FINTA, Marosvölgyi. Edző: Orbán Tamás.

A hazai csapat egyéni hibáit szinte kivétel nélkül kihasználták a veszprémiek. - Gólszerzők: Finta a 13., Soós a 28., Marosvölgyi az 58. percben. - Ifi: Veszprém- Bük 6:1.

Németh József: - A jobb játékerőt képviselő Veszprém ellen elkerülhető gólokat kaptunk.

Sab-Vép-Sárvár 0:1 (0:0). - Vép, 300 néző, vezette: Schnellbach.

Vép: Kutasi - Joó, Takács Cs., Németh A., Horváth Ádám - BALIKÓ, Takács M., BEZDI (Hujber), TÖRÖK - Horváth G. (Őri), Borsi (Budai). Játékos-edző: Takács Csaba.

Sárvár: Tóth J. - Szabó, Varga J., HORVÁTH L., Tóth P. - Németh G. (Balassa) Vajda, VARGA G., Máté (Vincze) - Sinka, KORONCZAI. Edző: Haraszti Zsolt.

A jól játszó és remekül küzdő vépi csapat nem érdemelt vereséget. - Gólszerző: Koronczai a 86. percben. - Kiállítva: Takács Cs. a 85. percben, visszahúzásért. - Ifi: Sárvár-Vép 3:1.

Takács Csaba: - Mindent megtettünk, nem érdemeltünk vereséget.

Haraszti Zsolt: - A meccs elején játszani próbáltunk, a végén küzdöttünk - utóbbi vezetett eredményre.

Tapolca-Répcelak 2:3 (0:2). - Tapolca, 100 néző, vezette: Kercsmarics.

Tapolca: Major - Berta, Bárány, Hegyesi, Markó - RÁDAI, Tóth Sz., Tüske (Ku-tasi), Szabó M. - Németh A. (MARTON), Viski. Edző: Kutasi Gábor.

Répelak: Heinrich - NÉMETH Z., JOÓ, Varga G., POCKMECZ - Szabó R., Süle, Csordás (Kiss Z.) - Tamási (Széles), TAKÁCS SZ., Imre (Tóth Zs.). Edző: Tóth Zsolt.

A mérkőzés elején elhibázta helyzeteit a Répcelak, majd két gyors góllal biztos előnyt szerzett a szünetre. A második félidőben gyermeteg hibából kapott gólt a vasi gárda, amely lehetőségei közül végül egyet értékesítve bebiztosította megérdemelt győzelmét. - Gólszerzők: Rádai a 46., Marton a 90., illetve Takács Sz. a 27., Tamási a 30., Szabó R. a 85. percben. - Kiállítva: Kutasi, a 92. percben. - Ifi: Répcelak-Tapolca 4:2.

Tóth Zsolt: - Örülök az idegenbeli győzelemnek, készülünk, hogy hazai pályán is gólokkal örvendeztessük meg szurkolóinkat.

Motim-Haladás II. 1:2 (0:1). - Mosonmagyaróvár, 400 néző, vezette: Erdős.

Motim: ANTAL - Tóth G., GARDÓ, ifj. Hannich (Makk), Kovács M. (Winter) - Schmatovich, Török Z., Kertész, Szabados G. - Balás (Tóth N.), Szabados M. Edző: Hannich Péter.

Haladás II.: Gőcze - Tar, BALASSA, Lengyel (Nagy B.), MOLNÁR - KALÁSZ, SZAKÁLY, Kovács I. - Ugrai, SIMON A. (Horváth D.), Szalai (Nagy G.). Edző: Simon Attila.

Az első félidőben sok lehetőségük közül csak egyet használtak ki a vasiak. A második játékrész első felében is temérdek Haladás-helyzet maradt kihasználatlatlanul, majd a félidő derekán szinte a semmiből egyenlített a Motim. A hajrában újított a vendégegyüttes, amely a győztes gólt is megszerezte. - Gólszerzők: Gardó a 68., illetve Szalai a 22., Ugrai a 81. percben.

Simon Attila: - Az elmúlt meccsekhez képest kicsit fáradtabbak voltunk, de így is magabiztosan győztünk.

Csesztreg-Lipót 1:6, Soproni VSE-Badacsonytomaj 1:3, Csorna-Padragkút 0:1

Hévízről Gasztonyi Csaba, Bükről Csóka Csaba, Vépről Kövér János, Tapolcáról Németh József, Mosonmagyaróvárról Horváth Sándor tudósított.