Foci

2009.05.18. 02:28

Viktória vereség a Győri Dózsa otthonában

Győr (vas) - A Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata fásult játékkal egygólos vereséget szenvedett a Győri Dózsa otthonában.

Vastag Nándor

70. perc: Várkonyi 25 méteres szabadrúgása a felső lécről pattant az alapvonalon túlra.

75. perc: Jobb oldalról, a felezővonalról felívelt szabadrúgás után Finta csúsztatását Papp Eszter lábbal védte.

82. perc: Tálosi késlekedett a felszabadítással, így Dobó közbelépett. A labda a támadó lábáról felpörgött, erre Papp Eszter fölöslegesen kifutott kapujából, s Dobó felette kilenc méterről könnyedén emelt a hálóba (1:0).

A Magyar Kupában döntős csapatok csatáját a Viktória kezdte jobban. Szinte végig fölényben játszott az első félidőben, de lehetőségeit nem tudta gólra váltani. A szünet után már a győrieknek is voltak helyzeteik, s végül egy nagy védelmi hibából a győztes gólt is megszerezték. A szombathelyiek összességében fásultan játszottak, és keveset lőttek kapura, az MTK elleni két kupameccs, illetve egy bajnoki túl sokat vett ki belőlük. Mivel az MTK magabiztosan nyert a PVSK ellen, így a bajnokságot vezető vasi csapat előnye négy pontra csökkent fővárosi riválisával szemben.

Markó Edina: - A szerdai kupadöntőben visszavághatunk a győrieknek, és ez nagy motivációt adhat, valamint bebizonyíthatjuk, hogy jobb csapat vagyunk. A bajnokságban több hibát nem követhetünk el, most már minden meccs fontos.

További eredmények: MTK-Pécsi VSK 10:1, Nagykutas-FTC 2:2, Femina-Győri ETO 1:5.