Foci

2010.03.08. 03:28

Viktória-siker a tavaszi rajton

A tavaszi szezon első bajnokiján a Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata győzött, és fontos három bajnoki pontot szerzett a Győri Dózsa ellenében.

Vastag Nándor

Viktória: SZVORDA - Borbély, Tóth A. (Tóth E., 46.), HORVÁTH - PAPP D., Megyeri, Rácz, Marsai - Szarvas (Tischler, 82.), Szuh (Tóth K., 85.), Tóth G. Edző: Markó Edina.

Győri Dózsa: Bősze - Szórádi, Szalkai, Szűcs (Beke, 50.) - Soproni, Jakab P., Pintér, TÓKÖZI, JAKAB R. - KOPÁCSI (Csuti, 50.), Nagy (Finta, 75.). Edző: Vígh Zsolt.

Gólszerző: Szarvas a 40., Papp D. a 43., illetve Kopácsi a 37. percben.

37. perc: Tóközi ívelt a védők mögé a jól induló Kopácsinak, aki 15 méterről a kapujából kifutó Szvorda mellett a jobb felső sarokba emelt (0:1).

40. perc: A bal szélről be-ívelt labdát egy átvétel után középről Szuh lőtte kapura. A kísérletébe beleléptek, ám a blokkról Szarvas elé pattant a labda, aki 10 méterről belsővel a kapu bal oldalába passzolt (1:1).

43. perc: Jobb oldali támadás végén Rácz készítette le a labdát a lendületből érkező Papp Dórának, aki 25 méterről a bal felső sarokba bombázott (1:2).

Első tavaszi bajnokiján jól kezdett a Viktória, de hiába alakított ki sok helyzetet, mert a befejezéseknél rendre rossz döntést hoztak a játékosai. A győriek viszont a második lehetőségüket gólra váltották, azonban ez nem törte meg a hazaiak lendületét, percek alatt megfordították a mérkőzés állását. A vasiak a második játékrész feléig még irányították a játékot, ám utána túlságosan magukra húz-ták riválisukat. A befejezésig még adódtak helyzetek mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott, és összességében megérdemelten nyert a Viktória.

Markó Edina: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de fontos három bajnoki pontot szereztünk. A következő meccsen, az MTK ellen már pontosabban kell játszanunk.

További eredmények: FTC-Femina 2:2, Pécsi MFC-MTK 0:5, Újpest- Taksony 0:7.