Foci

2010.10.25. 02:27

Viktória-siker a győriek ellen

A Viktória FC Szombathely női labdarúgócsapata színvonalas mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a Győri Dózsa otthonában.

Vastag Nándor

Győr: Weiszdorn - Szórádi, Szűcs, Soproni, Jakab P. - PINTÉR, TÓKÖZI, JAKAB R., Nagy H. - Kopácsi, Bogdán (Horváth A., 63.). Edző: Süle János.

Viktória: Papp - Pas, Tóth E., Tálosi, MARSAI - Pulai (Nagy D., 63.), TÓTH A., RÁCZ - Szarvas (Tóth K., 88.), MEGYERI, Sipos (Tischler, 75.). Edző: Markó Edina.

Gólszerző: Szűcs a 81., illetve Rácz a 27, Szarvas az 57. percben.

27. perc: Bal oldali szögletet követően Megyeri a hosszú oldalon szerezte meg a labdát, az alapvonalig cselezte magát és középre adott, a középen jól helyezkedő Rácz pedig az ötösről a hálóba fejelt (0-1).

57. perc: Megyeri bal oldali beadását Szarvas a védőjét megelőzve 6 méterről fejelte a hálóba (0-2).

81. perc: Hazai labdaszerzés után Tóközi jobbról adott középre, és Szűcs a jobb oldali kapufa mellett lőtte a labdát a hálóba (1-2).

A mérkőzés elején a hazaiak veszélyes támadásokat vezettek, de az első negyedóra után a Viktória fokozatosan átvette a játék irányítását, és a mezőnyfölénye gólokban is megmutatkozott. A győriek azonban nem adták fel, kilenc perccel a vége előtt szépítettek. Nagyon küzdöttek az egyenlítésért is, de több gólra már nem futotta az erejükből. A színvonalas, kemény párharcokkal tarkított meccsen megérdemelten nyertek a jól játszó szombathelyiek.

Markó Edina: - Egy élvezetes és jó iramú mérkőzésen nagyon fontos három pontot szereztünk. Remélem ez önbizalmat ad a következő nehéz mérkőzésekre.

Eredmények: Hegyvidék-Taksony 0-3, FTC- MTK 0-8, Femina-Nagykutas 4-0, Újpest-PMFC 1-1.

1. Viktória FC 10 8 0 2 47- 9 24
  2. Femina 10 7 2 1 31- 13 23
  3. MTK 9 7 1 1 46- 8 22
  4. Taksony 10 6 2 2 21- 9 20
  5. Győri Dózsa 9 4 2 3 19- 17 14
  6. FTC 8 4 1 3 13- 25 13
  7. Pécsi MFC 9 2 1 6 4- 25 7
  8. Hegyvidék 9 2 0 7 8- 29 6