2010.12.27. 03:28

Veretlenül nyerte a Buntstift a keszthelyi teremfocitornát

Húsz csapat közül a kőszegi Buntstift gárdája veretlenül bizonyult a legjobbnak a háromnapos keszthelyi teremfocitornán.

Gergácz Zoltán

A keszthelyi sportcsarnokban háromnapos torna keretében 20 együttes, köztük négy vasi - Buntstift, Loki-Bau, Gala-Sport, Blöff Club - lépett pályára. A körmérkőzéses csoportselejtezőkből simán jutottak tovább. A legjobb nyolc közötti a későbbi győztes Buntstift a Gala-Sportot kapta. A nagy csata 2-2-vel zárult, büntetőkkel a kőszegiek nyertek 4-3-ra. A vasi csapatok játékerejének ékes bizonyítéka, hogy a legjobb négy közé hárman is bejutottak. Az elődöntőben a Café Roma 2-0-ra győzte le a Loki-Baut, míg a másik ágon: Buntstift-Blöf-Club 3-2. A rendkívül izgalmas és színvonalas döntőben a keszthelyi Café félidőben 1-0-ra vezetett, aztán szünet után a remek formában lévő Kozmor Ákos egy perc alatt kétszer is betalált, majd a végeredményt Horváth Péter állította be (3-1). Bronzérmes a Loki-Bau lett.

A tornagyőztes kőszegi csapat tagjai: Albert Dániel, Dienes Balázs, Hajmási Milán, Horváth Péter, Imre Balázs, Imre János, Jagodits Gyula, Kratochwill Zoltán, Komonszky Gábor, Kozmor Ákos, Németh Zoltán, Sipos Norbert, Szép Róbert, Szlávich Csaba, Táncsics Péter. A torna legjobb játékosa Kozmor Ákos, gólkirálya Kratochwill Zoltán lett.