Foci

2011.10.17. 02:26

Döntetlen a női NB I. rangadóján

A női NB I. rangadóján a Viktória-Trend Optika FC labdarúgócsapata meccslabdát hibázott, de így is értékes döntetlent ért el a bajnok MTK otthonában.

Vastag Nándor

MTK: SZŐCS - Papp D., Tatai, Tell, Szabó Zs. - Smuczer, Palkovics - ZÁGOR (Szennai, 79.), VÁGÓ, Godvár (Nagy L., 46.) - Méry (Bobok, 68.). Edző: Turtóczki Sándor.

Viktória: Papp E. - Gyöngyösi, TÁLOSI, TÓTH E., Marsai - Soós, MEGYERI, RÁCZ - Pulai (Nemes, 72.), Nagy D. (Tóth K., 91), Sipos. Edző: Iszak Gábor.

Sárga lap: Smuczer a 18., Vágó a 37., ill Gyöngyösi a 60. percben.

Kiállítva: Sipos a 86. percben.

35. perc: Rácz passzolt balra Sipos elé, aki 17 méterről a felső lécet találta telibe.

74. perc: Vágó a bal oldalról adott a középen érkező Palkovicshoz, aki 8 m-ről a bal alsó sarok mellé gurított.

86. perc: Sipossal szabálytalankodtak, de a játékvezető előnyszabályt alkalmazott. A támadó reklamált, amiért piros lapot kapott.

89. perc: Rácz a saját térfeléről indulva négy védőt cselezett ki, a 16-oshoz érve a kapujából kifutó Szőcs mellett elgurította a labdát, ami a jobb kapufáról kifelé pattant.

A bajnokságot veretlenül vezető Viktória és a címvédő MTK küzdelmes, jó iramú meccset vívott. A szombathelyiek az első félidőben veszélyesen kontráztak, míg a másodikban már több támadásuk is volt, mint ellenfelüknek. A felesleges kiállítástól sem törtek meg a hajrában, sőt a lefújás előtt nem sokkal meccslabdát hibáztak.

A rangadón reálisnak mondható eredmény született, de összességében a vasi csapat közelebb állt a győzelemhez. A női NB I. első köre Viktória vezetéssel ért véget, a visszavágók a válogatott Eb-selejtezői után, két hét múlva kezdődnek.

Iszak Gábor: - A védelem nagyon jól vette ki a játékból az ellenfél kulcsjátékosait. Nagyot küzdöttek a lányok, jó eredményt értünk el, de nagyobb szerencsével nyerhettünk volna.

Eredmények: Szeged- Astra-Bíró Kert 0-5, Nyíregyháza-FTC 0-4, Nagypáli-Femina 1-2, ÚTE-Győr 0-0.