Foci

2012.01.10. 06:49

Futsal, NB I: öt góllal verte az Admirál hazai pályán a Vasast

Az új év első bajnokiján a jó erőkből álló Vasas gárdáját fogadta az Admirál-HVSE NB I-es futsalcsapata. A hazai gárda a vártnál könyebb, gólzáporos győzelmet aratott.

HVSE: NÉMETH K. - NÉMETH P., JÁGER, CZEGLÉDI, KÁDAS. Csere: BAGÓ, Kottán, Horváth P., Halmos, Egle, Koronczai. Edző: Pálmay Tamás.

Vasas: Gál - Sámson, Veres, FEHÉR, FÜZY. Csere: André, De Mello, Páj, Solti, Érsek, Kulik. Edző: Nagy Attila.

Gólszerzők: Jáger a 6. és a 39., Czeglédi a 14., Németh P. a 20. és a 30., Halmos a 23.,Egle a 40., ill. Veres a 28., Füzi a 29. percben.

A jó erőkből álló, fiatal Vasas rögtön a 2. percben egy kapufával jelezte, hogy győzni érkezett. Aztán rendezte sorait a házigazda, kiegyenlített lett a játék. És nagyon kemény, szorgalmasan gyűjtögették a faultokat a felek. Viszont a Haladás egyre jobban belelendült. A 6. percben Németh Péter remek egyéni alakítása után Jáger közelről vette be a vendégek kapuját (1-0).

A folytatásban is lendületben maradtak a zöld-fehérek. A 14. percben Németh Péter lövése pattant ki a kapufáról, ám középen érkezett Czeglédi és közelről nem hibázott (2-0).

Sorjáztak az Admirál-helyzetek, szorult a Vasas. A 18. percben a Haladás elérte a hatodik csapatfaultot, ám a Vasas kihagyta a kisbüntetőt. Amit büntetett az Admirál: közvetlenül a félidő lefújása előtt Németh Péter két gólpassza után maga is betalált (3-0).

Nagy lendülettel nyitotta a második félidőt a Vasas, ám mielőtt igazán vérszemet kapott volna, a 23. percben egy remekül elvégzett bedobás végén Halmos szerzett gólt (4-0). Biztos vezetése tudtában a Haladás felszabadultan, látványosan játszott. Sőt, olykor könnyelműen, ami megbosszulta magát: a Vasas a 28. és a 29. percben is bevette a hazai kaput (4-2) - így szinte a semmiből visszajött a meccsbe.

De Németh Péter második gólját szerezve gyorsan felelt (5-2). A Vasas mindent egy lapra téve támadott, vészkapust is bevetett. Ám hiába, sőt Jáger és Egle is elcsent egy-egy labdát, és egyikük sem hibázott üres kapura (7-2).

A Haladás biztosan verte a Vasast.

Pálmay Tamás: - A kezdésnél egy kicsit ráijesztettünk magunkra, de aztán rendeztük a sorainkat. Biztosan nyertünk, talán simább is lehetett volna.