Foci

2012.04.19. 02:29

Futsal: a NYME-SEK férfi és női csapata is országos bajnok

A Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ (SEK) férfi és női futsalcsapata is megnyerte a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság döntőjét.

A kétnapos futsal négyes döntőnek az ELTE sportcsarnoka adott otthont. A férfiaknál a címvédő szombathelyiek mellett a Pécs, az Eger és a Győr volt érdekelt. Az elődöntőben a SEK biztosan verte 4-1-re a jó erőt képviselő Pécset (gólszerzők: László 2, Horváth P., Sipos).

A másik ágon az Eger könnyedén lépett túl a Győrön (18-4). A bronzmeccsen a Pécs jobbnak bizonyult a Győrnél (5-4). A Szombathely-Eger finálé kiélezett csatát hozott. A rendes játékidő 4-4-es eredménnyel zárult, a hosszabbításban viszont felőrölte ellenfelét a SEK, négy újabb gólt berámolva 8-4-re nyert (Jakab G. 4, Horváth P. 2, Balikó, Babina). A torna legjobb kapusa a vasi hálóőr, Babina Erik lett.

Végeredmény: 1. Nyugat-magyarországi Egyetem-Savaria Egyetemi Központ, 2. Eger, 3. Pécs, 4. Győr. A győztes csapat: Babina Erik, Horváth Péter, Jakab Gábor, László Dávid, Sipos Norbert, Jakab László, Horváth Márk, Pados József, Balikó Tamás, Varga Gergő, Varga Zoltán, Lugosi Márk, Lukács Dániel játékosok, Sákovics Péter edző.

A nőknél a legjobb négybe a TF, a Debrecen és a Győr jutott be a SEK mellett. Az elődöntőben a SEK nagy csatában 7-6-ra győzte le a TF gárdáját (gólszerzők: Tóth 2, Orbán Sz. 2, Tálosi, Nagy). A győzelemből oroszlánrészt vállalt a kapus Orbán Johanna. Az elődöntő másik ágáról a Győrt elsöprő Debrecen (13-1) jutott tovább. A harmadik helyért a TF hosszabbítás után verte (8-5) a Győrt. A döntőben színvonalas csatát vívott a SEK és a Debrecen, de a szombathelyiek biztosan diadalmaskodtak 7-4-re (Tálosi 3, Orbán Sz. 2, Tóth 2). Zsinórban hatodszor lett bajnok a Viktóriára épülő egyetemi futsalcsapat. A vasiak egy különdíjat is hazahoztak: Tischler Fruzsina lett a torna legjobb játékosa.

Végeredmény: 1. Nyugat-magyarországi Egyetem-Savaria Egyetemi Központ, 2. Debrecen, 3. TF, 4. Győr. A győztes csapat: Orbán Johanna, Tálosi Szabina, Tischler Fruzsina, Széplaki Rebeka, Nagy Barbara, Orbán Szandra, Tóth Alexandra, Szűcs Noémi, Sofia Tarazon játékosok, Sákovics Péter edző.