Foci

2012.09.25. 15:48

Futsal: izgalmas végjátékban verte az Admirál a Gödöllőt

Gödöllő - Az NB I-es futsalbajnokság 5. fordulójában a Gödöllő-Vasas vendégeként aratott fontos győzelmet az Admirál-HVSE - a mindent eldöntő ötödik gólt a kapus, Németh Krisztián rúgta.

Gödöllő-Vasas - Admirál-Haladás VSE 4-5 (1-1)
Gödöllő, 500 néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Farkas, Herbály (Richter).
Gödöllő: Hegedűs - UGHY, Baranyai, Jenei, FÜZY. Csere: André, Biczi, Simonyi, Frank, Veres, NAGY R., Fehér (kapus). Játékos-edző: Baranyai Pál.
HVSE: NÉMETH K. - Kottán, Czeglédi, HALMOS, Horváth P. Csere: Bánfalvi, JOÓ, BAGÓ, Jáger, EGLE, Bogyó, Jurak (kapus). Edző: Horváth Levente.
Gólszerzők: Biczi (4.), Nagy R. (26.), Ughy 2 (36., 40.), ill. Halmos 2 (13., 28.), Horváth P. (22.), Egle (33.), Németh K. (39.).
Kiállítva: Czeglédi (35.).

Álmosan kezdtek a szombathelyiek, a hazaiak már a 4. percben vezetést szereztek, sőt több komoly ziccert kidolgoztak. Aztán a zöld-fehérek rendezték a soraikat, egyenlítettek, majd az irányítást is átvették. Az első játékrész hajrája  már egyértelműen a vasiaké volt, akik a szünet után ott folytatták, ahol abbahagyták: motivált, remek játékkal rukkoltak elő. Nagyon úgy tűnt, hogy nem marad izgalom a végére (33. perc: 2-4). Ám nem így történt. A hazai pálya minden előnyét élvező Gödöllő ugyanis visszajött a meccsbe. A 35. percben Kottánt szabálytalanul szerelték a hatoson belül (meg is sérült), az ellentámadás végén pedig második sárga lappal Czeglédit kiállították. A folytatásban a hazaiak vészkapussal rohamoztak, gyorsan szépítettek (36. perc: 3-4). Ám a szombathelyi kapus, Németh Krisztán elcsípett egy labdát, és saját hatosáról az ellenfél kapujába lőtt  (39. perc: 3-5). Ezzel eldőlt a meccs, a Gödöllő 2 másodperccel a vége előtt szépített (4-5). A szombathelyiek sikere teljesen megérdemelt.

Horváth Levente: - Nagyon fontos, ráadásul idegenbeli győzelmet arattunk. Csak gratulálni tudok a fiúknak! Jelesre vizsgáztak futsalból, csapategységből, akarásból.