Foci

2012.06.28. 21:06

EB 2012 elődöntő: Balotelli duplájával döntőben az olaszok

Olasz-spanyol döntőt rendeznek vasárnap a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az itáliai együttes 2-1-re legyőzte a németeket a csütörtök esti, varsói elődöntőben.

MTI

A Nationalelfnek a csütörtöki lehetett volna az 500. nyertes mérkőzése, egyszersmind történetében először győzhette volna le az olaszok legjobbjait Eb-n vagy vb-n.

Áder János magyar köztársasági elnök a helyszínen, a varsói Nemzeti Stadionban tekintette meg a találkozót, amely húszfokos, kellemes időben német szögletekkel indult, s utána is jobbára Joachim Löw együttese uralta a játékot.

Bő negyedóra elteltével aztán az olaszok is bevették eszköztárukba a támadójátékot, s a 20. percben meg is szerezték a vezetést. Kiegyenlítetté vált a játék, amikor újabb olasz gól következett, s megint Mario Balotelli révén, aki duplájával az Eb-n a háromtalálatos futballisták közé lépett elő.

A második félidőnek a cserékkel frissült németek energikusabban vágtak neki, helyzeteik is voltak, de szépíteniük csak a hosszabbításban, a 92. percben büntetőből sikerült, az egyenlítésre nem futotta erejükből. Az olaszok jobbára az eredmény őrzésére ügyeltek, s ezt is eredményesen tették, így ők játszhatják a vasárnapi döntőt a címvédő és világbajnok spanyolokkal.

Eredmény:

elődöntő:

Olaszország-Németország 2-1 (2-0)

Varsó, 56 ezer néző, v.: Stéphane Lannoy (francia)

gól: Balotelli (20., 36.), illetve Özil (92., 11-esből)

sárga lap: Balotelli (37.), Bonucci (61.), De Rossi (84.), Motta 89.), illetve Hummels (93.)

Olaszország: Buffon - Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pirlo - Marchisio, Montolivo (Motta, 64.), De Rossi - Balotelli (Di Natale, 70.), Cassano (Diamanti, 57.)

Németország: Neuer - Boateng (Müller, 71.), Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Kroos, Özil, Podolski (Reus, a szünetben) - Gomez (Klose, a szünetben)

I. félidő:

20. perc: A hátvéd Giorgio Chiellini váratlanul felbukkant a németek 16-osának közelében, Antonio Cassanóhoz passzolt, aki két csellel két német védőt is becsapott, beívelését pedig Mario Balotelli tisztán fejelte a kapuba 5 méterről (1-0).

36. perc: Balotelli ezúttal Riccardo Montolivótól kapott pazar labdát a leshatáron, néhány lépést tett vele, majd 16 méterről hatalmas erővel lőtt a bal felső sarokba (2-0).

II. félidő:

92. perc:

A németek tizenegyest kaptak, Mesut Özil biztos lábbal küldte a labdát a kapu bal oldalába (2-1).

Eredmény:

elődöntő:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

Eredmény:

elődöntő:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

Eredmény:

elődöntő:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

Eredmény:

elődöntő:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

elődöntő:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

I. félidő:

II. félidő:

92. perc:

II. félidő:

92. perc:

II. félidő:

92. perc:

II. félidő:

92. perc:

92. perc:

A góllövőlista

A lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság góllövőlistájának állása a csütörtöki német-olasz elődöntő után.