2011.09.05. 02:27

Edzőmeccset nyert a Haladás

Az osztrák élvonalbeli Mattersburg gárdáját verte 1-0-ra az ausztriai edzőmeccsen a Haladás NB I-es labdarúgócsapata.

Haladás: Mursits - Schimmer, Guzmics, Nagy II. G., Tóth P. (Sipos, 73.) - Búrány (Devecseri, 45.), Rajos - Nagy I. G. (Kovács I., 73.), Oross (Simon A., 73.), Horváth A. - Kenesei (Vujovic, 45.). Edző: Aczél Zoltán.

A csapatok nagy melegben léptek pályára, ettől függetlenül jó iramú, kemény meccset játszottak. Hullámzó volt a játék, igazából egyik csapat sem tudta ráerőltetni akaratát a másikra. Igaz, a Haladás azért több helyzetet dolgozott ki. A 41. percben Kenesei lőtt kapura balról, jó 30 méterről egy szabadrúgást, a kapus védett, ám kipattant róla a labda, érkezett Horváth András, aki közelről a léc alá bombázott (0-1). A 72. percben Nagy II. Gábort csak szabálytalanul tudták megállítani az osztrák védők a 16-oson belül, ám a jogos 11-est Vujovic kihagyta. - Gólszerző: Horváth A. a 41. percben.

Aczél Zoltán: - Megérdemelten nyertünk, harcosan, szervezetten, helyenként jól futballoztunk, különösen az első félidőben tetszett a játékunk. Szerencsére a srácok komolyan vették az edzőmeccset, mindenki odatette magát, így hasznos volt a találkozó - amely jól szolgálta a felkészülésünket a soron következő, Videoton elleni bajnokira.

A Haladást érintő hír még, hogy a zöld fehérek kedden (16.30) a Ligakupa második fordulójában Győrben lépnek pályára. A mérkőzést eredetileg szerdán rendezték volna, ám az ETO kérésére egy nappal korábbra hozták.