Foci

2009.05.18. 02:27

Emberhátrányban győzött a Répcelak az NB III-as labdarúgó bajnokságban

Körkép - A labdarúgó NB III. 26. fordulójában az egy félidőt tíz emberrel játszó Répcelak 3:1-re verte a Motimot. Lipóti vereségével szinte reménytelen helyzetbe került a vépi együttes.

Horányi Árpád

Celldömölk-Tapolca 1:1 (1:0). - Celldömölk, 200 néző, vezette: Ábrahám.

Celldömölk: Tóth A. - Kazári Á., Kazári B., Szabó A., Györkös - SZALAI, Lakatos, Horváth Á., Kalcsó - GYŐRVÁRI (Présing), Szalay. Edző: Bognár Zoltán.

Tapolca: RADNAI - Berta, Bárány, Kulmann, Szabó M. - Rádai (Németh A.), Tóth Sz., Hegyesi, Tüske (Sinkó) - VISKI, MARTON. Edző: Kutasi Gábor.

Hamar vezetést szerzett az első félidőben fölény- ben futballozó Celldömölk. Szünet után felpörgött a Tapolca, és megérdemelten egyenlített. - Gólszerzők: Kalcsó a 11., illetve Marton a 65. percben. - Ifi: Tapolca- Celldömölk 0:4.

Badacsonytomaj-Bük 1:1 (0:1). - Badacsonytomaj, 150 néző, v.: Kulcsár.

Badacsonytomaj: Simon - Illés, Hegedűs, Molnár, Kiss G. (Oszterman) - HUJBER, Szőcze, Fonnyadt, Csala - KORPOS, Kiss M. Edző: Koller Tamás.

Bük: PIKÁCS - Timár, Máté, SALAMON, Mester - Kővári, Vadász, Szabó B. (Balikó), Varga G. (Lakner) - Sümeghy (Guttmann), Gyurácz. Edző: Németh József.

A meddő mezőnyfölényben játszó hazaiak ellen megérdemelten szerzett pontot a Bük. - Gólszerzők: Hujber a 77., ill., Szabó B. a 4. percben. - Ifi: Bük-Badacsonytomaj 10:1.

Lipót-Sab-Vép 3:0 (1:0). - Lipót, 250 néző, vezette: Vidéki.

Lipót: Nagy K. - ÁSVÁNYI, Török Sz., Jablonkai, Visi - Burkus (Töltősi), Lapics, Gollovetz, Magyar (Kiss Á.), - FAJKUSZ (László), KRÉN. Edző: Gunyhó Ferenc.

Vép: Kutasi - Hujber, HORVÁTH ÁDÁM, Kányási, Németh A. - Mecsei (Balikó), Takács M., Borsi, Bezdi (Kövér), ŐRI - Török (Budai). Edző: Takács Csaba.

Meglátszott a két csapat közötti tudásbeli különbség. - Gólszerzők: Krén a 18., Fajkusz az 57., Töltősi (11-esből) a 68. percben. - Ifi: Vép- Lipót 3:2.

Takács Csaba: - Gratulálok a Lipótnak.

Répcelak-Motim 3:1 (2:1). - Répcelak, 200 néző, vezette: Kocsis.

Répcelak: Heinrich - Németh Z., Joó, Varga G., Szandi - Bujtás (Imre), Süle, Csordás - Tamási (Szabó R.), Takács Sz., Pockmecz (Takács P.). Edző: Tóth Zsolt.

Motim: Antal - Tóth N. (Balás), Gardó, ifj. Hannich, SCHMATOVICH - TÖRÖK, Régi (Szabados), Kertész, Kovács - SZABÓ M., Kohajda (Vinter). Edző: Hannich Péter.

Első félidei egygólos előnye után az emberhátrányba kerülő Répcelak lelkesedésével ellensúlyozta a Motim fölényét, és remek teljesítményt nyújtva megérdemelten nyert. - Gólszerzők: Varga G. a 30., Csordás a 39., Takács Sz. a 62., ill., Kohajda a 26. percben - Kiállítva: Süle a 45. percben, törlesztésért.

Sárvár-Soproni VSE 1:1 (1:0). - Sárvár, 300 néző, vezette: Berke.

Sárvár: Tóth J. - Szabó, Varga J., HORVÁTH L., Keveházi - VAJDA, MÁTÉ, Varga G., Tóth P. (Gosztolya) - Németh G., Sinka (Bíró). Edző: Haraszti Zsolt.

SVSE: KISS SZ. - DEÁK, GEEB, Párkányi (Kelemen), Horváth T. - Böcskör Gy., Németh N. (Vörös), Varga D., BÖCSKÖR ZS. - Legoza, Varga Z. Edző: Végh Tibor.

Az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, Horváth bombagóljával szerzett vezetést a Sárvár. A második félidő első húsz perce is változatos küzdelmet hozott, a kiállítás a hazaiakat zavarta meg: a 93. percben egyenlített a Sopron.- Gólszerzők: Horváth L. a 43., illetve Deák a 93. percben. - Kiállítva: Varga D. a 70. percben (utolsó emberként szabálytalankodott). - Ifi: SVSE-Sárvár 5:0.

Veszprém-Hévíz 0:0, Ajka-Padragkút-Csesztreg 1:3.