Eredmények

2018.09.26. 08:13

Fontos meccset nyert a Bük a Szeleste ellen, már nem hibátlan a Gyöngyöshermán

Az 6. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a déli és az északi csoportban. Ismét meglehetősen gólerős játéknapot produkáltak a csapatok.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

Fotó: Benkő Sándor

Északi csoport

Bük–Szeleste-Pósfa 3-1 (1-0). – Bük, 60 néző, vezette: Bagoly G. Bük: Horváth Gy. – Kovács R., PLAJSZER, Jakab (Kiss R.), Czirók, Kovács Z. (Taródi), TÓTH K. (Grubick), Csonka (Wágner), Schimmer, Horváth G., NAGY I. Szeleste-Pósfa: FÜLÖP – ROZMÁN, Földi (Burkon), KOVÁCS A., Pomper, Enzsöl (Mersich), VARGA M., Könczöl (Szele), Németh T., HORVÁTH L., Trittremmel. Gólszerzők: Wágner, Nagy I., Tóth K., ill. Kovács A.

A mérkőzés elején két helyzet adódott a Bük előtt, ám egyiket sem tudta gólra váltani. Ezt követően viszont nem talált fogást a vendégeken a hazai együttes. Egészen az első félidő utolsó percéig, mikor is megszerezte a hőn áhított vezetést a BTK. A szünet után egy hazai szögletet követően kontrából egyenlített a Szeleste. A váratlan gól hidegzuhanyként érte a bükieket, akik így újrakezdhették a türelemjátékot: rést találni a vendégek védelmén. Végül, ha izzadósan is, de megérdemelten sikerült otthon tartani a három pontot a rendkívül fegyelmezetten, zártan védekező Szelestével szemben.

Bozsok–Püspökmolnári 4-0 (2-0). – Bozsok, néző, vezette: Monostori I. Bozsok: Molnár K. (Ragasits) – Bigner (Szárnyas), Pál, Dévényi (Tóth Á.), Horváth P., Kovács P., Rapi, Szalai, Könye (Pónácz), Kiss M., Horváth Á. Püspökmolnári: Hegedüs – Kenesei, Sziff er, Nyári, Horváth R., Horváth I. Sz., Horváth II. Sz., Sipos, Varga M., Babos, Kiss G. Gólszerzők: Pál (2), Horváth P., Horváth Á. Kiállítva: Nyári (92., Püspökmolnári).

Elektromol Spari–Uraiújfalu 2-0 (0-0). – Szombathely, 100 néző, vezette: Samu Cs. Spari: PUNGOR – DIENES, SZABÓ P., TÓTH A., HALÁSZ, PULAI, NÉMETH V. (SIPOS), NEUBAUER (FARKAS B.), CSILLIK, HORVÁTH GY. (BARBALITS), NÉMETH R. Uraiújfalu: Harcsár (Pap) – Szabó M., Varga Zs., Egyed, Varga P. (Kollárits), Nagyobb, Farkas A. (Balázs), Gallen, Csete, Lónai, Németh I. Gólszerző: Neubauer (2).

A mezőnyfölényben játszó Spari az első félidőben több gólszerzési lehetőséget szalasztott el. A második játékrészben aztán sikerült a helyzeteiből kettőt értékesítenie és így magabiztosan, jó játékkal győzelmet aratnia a jól felkészített Uraiújfalu ellen.

Kemenesalja–Gérce-Vásárosmiske 1-5 (1-0). – Vönöck, 125 néző, vezette: Szabó III. Z. Kemenesalja: Hujbert – BELEGRAI, Szakál, Hajas, Németh R., Lőrincz (Kóbor), Németh P. (Őri), Veszprémi, ERDÉLYI, Dobson (Smidéliusz), Horváth X. (Somogyi). Gérce: Gazdag – Komáromi A., SZALAI (Csonka), MAJOR, Sali G., Glavánovics (Németh M.), MÓROCZ,

HOMPOK, Sali Z., NUNKOVICS CS., Németh A. (Nunkovics R.). Gólszerzők: Lőrincz, ill. Major (2), Mórocz (2), Hompok.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egygólos hazai előnnyel. Ám a folytatásban sikerült öt perc alatt megvernie magát a Kemenesaljának. Egyéni hibák vezettek ahhoz, hogy a Gérce hamar megfordítsa a találkozót – majd magabiztos győzelmet aratott. Ölbő–Söpte 2-2 (1-1). – Ölbő, 70 néző, vezette: Szabó I. Z. Ölbő: VARGA D. – Nardai, Tóth A. (Sipos), Simon (Mészáros), Szele, Biró, Pekker (Tóth G.), Baksay (Fehér R.), Fehér K., WEINELT, KOVÁCS T. Söpte: Káldi – Nyul, Varga Cs., Kovács E., Pusker, Pereszteghy, Nagy K., Varga A., Németh G. (Udvardi), Szép (Tóth P.), Szakály (Komláti). Gólszerzők: Baksay, Fehér K., ill. Kovács E., Szép.

Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapatnak egy, az utolsó percben kapott bombagól miatt meg kellett elégednie az egy ponttal.

Pecöl–Honvéd Sé 3-3 (1-0). – Pecöl, 100 néző, vezette: Benkő B. Pecöl: Takács – Pálfi (Horváth B.), BAKONYI, Szemes, VARSÁNYI, FARKAS A., Janek, Pék (Stoica), Both (ELEKES), Németh I. (Oszkó), Varga B.

Honvéd Sé: Földi – Szalay, Haraszti (Soós), Séfer (Muzsai), Kovács K., Werderits, Farkas P., Bogyai (Romsics), Fichtacher, Vándori (Deutsch- Szalai), Uri. Gólszerzők: Elekes, Varsányi, Farkas A., ill. Kovács K. (2), Uri.

Fordulatos, gólgazdag meccset láthattak a nézők. A hazaiak végig uralták a játékot, megérdemelten szereztek vezetést, később mégis (kétszer is) hátrányba kerültek. A hajrában beszorította ellenfelét a Pecöl, de fordítani már nem tudott. Rossz helyzetkihasználása miatt két pontot vesztett a hazai csapat.

Sitke–Zanat 1-2 (0-0). – Sitke, 50 néző, vezette: Szabó I. Z. Sitke: Viczmándi – Bagoly, Imre, POÓS, TÓBIÁS, SZITA, Török (Papp B.), Kelemen B., Horváth G. (Molnár Á.), Horváth B. (BARKOVICS), Esztergályos. Zanat: Szalay N. – Schmidt, Németh B., Kiss M., Guttmann (Molnár A.), Szalay Cs., Pörge, Tóth Zs., Lakatos, Gyurácz, Putz (Tőke). Gólszerzők: Poós, ill. Molnár A., Szalay Cs. Kiállítva: Imre (49., Sitke).

A közepes iramú első félidőt követően emberelőnybe került a vendégcsapat, amit azonnal gólra is váltott. Ezt követően a hazai csapat átvette az irányítást és egyenlített. A tíz fővel játszó hazaiak továbbra is fölényben játszottak, de a mérkőzés végén egy szerencsés góllal a vendégek megszerezték a győzelmet.

Mersevát–Gencsapáti 5-0 (3-0). – Mersevát, 80 néző, vezette: Molnár T. Mersevát: Tóth Á. (Patyi) – Nagy Á., Marton, Dénes, GÖNYE, CSITE, Orbán, Kocsis, GÁNCS, KELEMEN (Németh G.), HORVÁTH A. Gencsapáti: Lőrincz D. – Szakács, Németh P. (Domján), Markó, Varga A., Hóbor, Molnár D., Lőrincz T. (Németh T.), Czika, Horváth D., Tar. Gólszerzők: Gönye (2), Orbán, Csite, Kelemen. Kiállítva: Markó (77., Gencs apáti).

A gólgazdag meccsen tetszetős játékkal rukkolt elő a hazai csapat. Mindkét félidő elején gyors gólokkal nyitott, és próbálta végig irányítani a mérkőzést a Mersevát. Csapatként játszva megérdemelt győzelmet aratott, értékes három pontot gyűjtött be.

Déli csoport

Ják–Tutitextil-Körmend VSE 0-9 (0-4). – Ják, 150 néző, vezette: Bedi T. Ják: Biró – Iszak, Bauer, Szládovics, Máté, Tóta R., Farkas E., Kovács G., Vizserálek, Tóta Á., Kiss G. Körmend: Kecskés – Velekei L., Velekei B. (Horváth A.), Káptalan (Petrovics), Sárközi, Törő, Meixner, Pesti, Horváth Dávid (Horváth Dániel), Vilics (Horváth Á.), Kis-Nemes. Gólszerzők: Velekei B. (3), Sárközi (2), Petrovics, Velekei L., Vilics, Káptalan.

Az erősen tartalékos hazai csapat sérülés miatt bő 60 percet emberhátrányban futballozott, így nem tudta megnehezíteni a bajnokesélyes dolgát.

Tápláni KSK–Bajánsenye 3-0 (1-0). – Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Sály K. Táplán: Farkas G. – Balázs, STIEBER, Borbás, Mikovics, Orsós, Vincze (Németh M.), Rajzinger, Jantos, Gáspár (Kasza), Káldi. Bajánsenye: Kalamár – Sáfrányos (Albert), Koltai (Luter), Császár, Hodács, Bakó (Vörös), Fábián, Kovács V., Mihály, Horváth D., Horváth B. Gólszerzők: Rajzinger, Borbás, Vincze.

A hazai csapat fölényben futballozott, sok helyzetet dolgozott és hagyott ki, így magának tette nehézzé a meccset – csak a hajrában döntötte el a három pont sorsát. Teljesen megérdemelt tápláni győzelem született, a vendégek kapura veszélytelenek voltak. Szentpéterfa–Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-0 (1-0). – Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Takács R. Szentpéterfa: Kajáry – Török, Kovács B. (Mersits), Gaál Á., Wágner R. (Baranyai), Garger, Gaál R., Wágner Sz. (Wágner M.), Jurasits, Hoós (Keringer), Frányi (Udvardi). Gyöngyöshermán: Darabont – Szilvágyi (Somlai), Horváth Á. (Szabó A.), Kovács G., Kis (Borbás), Hegedűs, Németh Sz. (Dalmi), Dénes (Bazsó), Kopácsi, Simon, Serbán. Gólszerzők: Wágner M., Hoós, Frányi.

A szervezettebb, gyorsabb hazaiak biztosan, a vártnál talán könnyebben nyerték meg a mérkőzést. A helyzetek száma alapján a különbség nagyobb is lehetett volna.

Felsőcsatár–Szarvaskend 0-6 (0-2). – Felsőcsatár, 100 néző, vezette: Németh B. Felsőcsatár: Szabó C. – Csoknyai, Kiss M. (Kulics), Horváth Sz., Krancz, Veres, Schmalzl, Böhm (Virág), Perlaki, Horváth L., Simon. Szarvaskend: Esztergályos – Tóth G. (Nagy Á.), Tóth A., Csillag, Jóna, Németh T. (Vilics), Csenterics (Németh B.), Földes, Smolczer (Nagy Á.), Kunovics, Kopfer.

Gólszerzők: Jóna (2), Csenterics, Csillag, Tóth G., Kunovics.

A fizikálisan sokkal erősebb vendégcsapat megérdemelten nyert.

Körmendi Téglagyár– Club Walnut Nádasd 2-3 (0-2). – Körmend, 100 néző, vezette: Bazsó F. Téglagyár: Szőke – Horváth S., Horváth P., Horváth D., Horváth J., Szekeres, Horváth Zs. (Joó), Horváth Á. (Sárközi Z.), Sárközi R. (Horváth D.), Tóth D., Horváth D. Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Meskó E., Meskó M. (Podlaviczki), Tuboly (Szabó Z.), Szakály (Esztergályos), Doktor, Horváth R. (Marton), Horváth A., Urbán (Somogyi). Gólszerzők: Tóth D., Doktor (öngól), ill. Marton, Horváth A., Meskó M.

A hazai csapat szebben, jobban futballozott, a gólokat viszont a vendég rúgta – így nyert.

Rábatótfalu–Nárai Sk. 3-3 (1-2). – Szentgotthárd- Rábatótfalu, 80 néző, vezette: Giczi Z. Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri (Anderkó M.), Anderkó G., SZAKÁCS, Balázs, Gierling, Kovács B., KÓCZÁN, Németh D., Domján, Gombás (Sütő). Nárai: Timár – Bárdics, Máté, DRASKOVICS, Tóth B., HORVÁTH A. (Takács), Hegedűs (Rozmán), VAJDA, Szabó Z., Hompasz, Németh R. Gólszerzők: Anderkó M., Anderkó G., Gombás, ill. Horváth A. (2), Bárdics.

Kitűnő játékvezetés mellett, fordulatokban bővelkedő mérkőzésen a vendéglátó kétgólos hátrányt ledolgozva, 11-est is hibázva győzelmi esélyt szalasztott el.

Csákánydoroszló–Tanakajd 0-11 (0-1). – Csákánydoroszló, 70 néző, vezette: Németh L. Csákánydoroszló: Baba (Dévai) – Farkas N. (Doktor), Kardos, Danyi, Heigli, Szakály, Biczó, Molnár A., Meskó (Horváth Dávid), Horváth M. (Pintér), Csillag (Kraller). Tanakajd: Marcz L. – Könczöl (Rozs), Kölkedi, Marcz G., Orsós, Marcz M., Filakovszky (Szalai), Pintér (Tima), Preiczer, Komáromi, Vámos. Gólszerzők: Komáromi (6), Orsós, Tima, Könczöl, Kölkedi, Szalai.

A vendégek szépen, gólerősen futballoztak, megérdemelten nyertek – a hazai együttes a második félidőben összeomlott. Az ifjúsági csapatnak viszont ismét jár a gratuláció.

Balogunyom–Viszák 8-0 (4-0). – Balogunyom, 80 néző, vezette: Gaál Á. Balogunyom: Zámbó – Marsai, Papp I. (Németh Á.), HOMOR, YARISH (Szép), Fábián, BŐLE, VARGA L., Dávid, Molnár T., Nemes. Viszák: SZABÓ GY. – Gyenese, Németh I., Agg (Orbán), Biczó, Pethő, Moór, Szabó I., Lendl, Németh D., Sütheő. Gólszerzők: Molnár T. (2), Dávid (2), Fábián (2), Böle, Varga L.

A fiatal balogunyomi csapat ezúttal magasabb sebességi fokozatban játszott, és a hozzáállására sem lehetett panasz. A vendégeknek csak felvillanásai voltak, hamar elfáradtak.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email-címre.