2006.08.04. 02:28

Papp-emléktorna

Szombathely (tg) - A Haladás VSE tragikus bal-esetben elhunyt egykori labdarúgójára emlékezve idén is megrendezi a hagyományos Papp István-emléktornát.

Mórocz Zsolt

Papp István Körmenden kezdett futballozni, 1982 és 1987 között 128 bajnoki mérkőzést játszott a Haladásban, és védő létére hat gólt szerzett. 1987 októberében a Szombathely és Körmend közötti útvonalon a zöld-fehérek tehetséges játékosa halálos közúti balesetet szenvedett. Néhány nap múlva a Siófok együttesét fogadta a Haladás, a mérkőzés gyászszünettel kezdődött, Papp István megszokott 10-es meze a szertárban maradt.

Az emléktornán augusztus 5-én, szombaton U19-es csapatok (1985. január elseje után született korosztály) nagypályás mérkőzéseinek ad otthont a Rohonci úti stadion, illetve a Városligeti pálya. Az A-csoportba a házigazda Haladás, a ZTE és a Körmend kapott besorolást, a B-jelű hármasban a Győri ETO, a Sopron és a Pápa meccsel. A csapatok 2x25 perces mérkő- zéseket játszanak, az A-csoport a stadionban, a B-cso- port a Városligeti pályán futballozik. A csoportmeccsek után a helyosztókkal foly- tatódik a torna, keresztjátékkal az első, a harmadik és az ötödik helyért. A csoportmeccsek 9 órakor kezdődnek, óránként rendeznek meccset, az ötödik helyért 15 órakor a Kondics utcai pályán játszanak, a bronzmeccset ugyancsak 15 órakor, a döntőt pedig 16 órakor egyaránt a stadionban rendezik. A Haladás 9 órakor a Körmend ellen kezd, majd 11 órakor a ZTE ellen folytatja.