Foci

2009.08.31. 02:27

Viktória FC: könnyed siker az újonc ellen

Pécs - A címvédő Viktória FC Szombathely csapata megszerezte első győzelmét az NB I-es női labdarúgó-bajnokságban: a vasiak az újonc Pécsi MFC otthonában fölényesen nyertek.

Vastag Nándor

PMFC: Varga - Schmidt, Rhöberg, Pupos, SZÓCS - Jáhn (Molnár, 85.), SOMOGYI, Hunyadi, Török (Hozmann, 60.) - Nagy (Rácz M., 80.), GODVÁR. Edző: Andreidesz József.

Viktória: PAPP E. - KOVÁCS E., Tálosi, Horváth N. (Tóth E., 65.), Marsai - Szarvas, Megyeri, Rácz Zs. - PAPP D., Szuh (Tóth A., 46.), TÓTH G. (Borbély, 76.). Edző: Markó Edina.

Gólszerző: Tóth G. a 12. és a 60., Marsai a 35., Szarvas a 73. percben.

12. perc: Tálosi a felezővonalról ívelte a védők mögé a labdát, amit a 16-oson belül Tóth Gabriella szerzett meg, és egy pattanás után Varga hasa alatt a kapu közepébe lőtt (0:1).

35. perc: Marsai jobbról, 30 méterről elvégzett szabadrúgása után Varga csak belekapott a labdába, ami a bal kapufáról a hálóba pattant (0:2).

60. perc: Megyeri középről a védők közül kilépő Tóth Gabriellához játszott, aki kicselezte a kapujából kifutó Vargát, majd a hálóba gurított (0:3).

72. perc: Tóth Gabriella beadása után Szarvas három méterről a kapuba passzolta a labdát (0:4).

Nagy szélben léptek pályára a csapatok, ami nagyon megnehezítette a dolgukat. A szombathelyieknek az első félidőben több olyan indítása volt, amit a szél fogott meg, de ennek ellenére is nagy fölényben játszottak. A szünet után a vendégek már jobban alkalmazkodtak a körülményekhez, így nem változott a játék képe. A Viktória támadott, míg a pécsiek kontráztak, amiből két kapufát rúgtak. Összességében azonban megérdemelt a vasiak győzelme, mert jól használták ki helyzeteiket, és a védekezésükre is odafigyeltek.

Markó Edina: - Javuló csapatjátékkal és egyéni teljesítményekkel ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

További eredmények: MTK-Újpest 7:0, Győri Dózsa-FTC 1:4, Taksony-Femina 2:2.