Haladás

2014.05.30. 14:37

Döntetlen a végén

Az OTP Bank Liga utolsó, 30. fordulójában a Haladás 1-1-s döntetlent játszott Pécsett. A Diósgyőr székesfehérvári bajnokijától függ, hogy hatodik vagy ötödik helyen végez-e a vasi csapat.

PMFC-MATIAS - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1 (1-1)

Pécs, 1000 néző, játékvezető: Becséri.

Pécs: Gőcze - Horváth A., Romic, Balogh B., Mohl - Kővári, Márkvárt, Wittrédi, Zsdrál, Szatmári - Pölöskey.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Dvorschák, Devecseri – Simon, Iszlai – Gyurján, Radó, Medgyes – Hrepka.

A Haladásban Guzmics Richárd megsérült a válogatott szerdai edzőmeccsén, így nem léphetett pályára.

A tiszta fehérben játszó Haladás kezdte a játékot.

2. perc: Márkvárt balról, 19 méterről elvégzett szabadrúgása másfél méterrel csavarodott el Rózsa kapujának jobb felső sarka felett.

6. perc: Márkvárt bal oldali beadását a teljesen üresen hagyott Pölöskey kissé lehajolva, hat méterről a jobb sarokba fejelte (1-0).

11. perc: Máris egyenlíthettünk volna! Gyurján ugratta ki a jobb oldalon Radót, aki védője mellett 15 méterről kapura lőtt, de a kivetődő Gőczéről szögletre pattant a labda.

14. perc: Radó jobbról belőtt szögletét Dvorschák Balogh-gal a nyakán, hat méterről a jobb sarokba fejelte (1-1).

Az egyenlítés óta jobban játszik a Haladás, többször is feltűnik a zöld-fehér csapat az exszombathelyi Gőcze kapuja előtt.

23. perc: Márkvárt 18 méterről alig lőtt a bal felső sarok mellé.

25. perc: Kővári emelte Városi elé a labdát, akit azonban megzavart a kifutó Rózsa, így a középpályás hat méterről a bal sarok mellé emelt.

Nagyon jön a Pécs, beszorultunk.

29. perc: Szatmári térült-fordult a tizenhatoson belül, majd 14 méterről, ballal, balról lőtt, Rózsa szépen védett.

Nincs túl nagy hangulat, a csekély számú hazai közönség főleg az MLSZ-t és saját vezetőségét "élteti". Szombathelyről körülbelül 30-an vállalták a péntek délutáni túrát.

32. perc: Márkvárt 18 méterről alig lőtt a léc fölé.

Az utóbbi percekben beszorultunk saját térfelünkre, ez a nagy igazság. Ettől függetlenül élvezetes a meccs, van iram, és akadnak helyzeteke is.

34. perc: Fehér rúgta meg hátulról Horváthot, sárga lap.

36. perc: Még egy sárga lap, ezt Devecseri kapta.

Enyhül a pécsi nyomás, kiegyenlített a meccs.

43. perc: Dvorschák rúgta fel Pölöskey-t, sárga lap.

Vége az első félidőnek. Jó és élvezetes a mérkőzés, bár nem ártana, ha a második játékrészben kicsit többet birtokolnánk a labdát.

A szünetben kettőt cserélt Artner Tamás, Hrepka és Medgyes helyett Tóth Péter és Szakály Attila állt be.

Megkezdődött a második félidő.

Tíz perc telt el a második játékrészből, egyelőre jobban futballozunk.

Az MLSZ TV összefoglalója a mérkőzésről

60. perc: Csere a Pécsben, Szatmárit Frőhlich váltotta.

64. perc: Kővári szép cselek után balról, 17 méterről laposan a jobb sarok mellé lőtt.

67. perc: Simon kapott sárga lapot.

Ebben a játékrészben a vasiak játszanak fölényben, letáboroztunk a Pécs térfelén.

75. perc: Városi helyett Rácz a pályán.

80. perc: Csere a Haladásban, Iszlai le, Halmai be.

Szépen lassan csordogál a mérkőzés, szép komótosan szövögetjük támadásainkat.

83. perc: Csere a Pécsben is, Pölöskey helyett Wittrédi a pályán.

86. perc: Zsdrál  26 méteres, bal sarokra tartó lövését nyomta szögletre Rózsa.

Két perc a hosszabbítás.

92. perc: Fehér nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, sárga lapot kapott. Miután ez már a második volt neki, Becséri kiállította a védőt.

Vége a mérkőzésnek. Az első félidőben a Pécs, a másodikban a Haladás futballozott jobban, reális az iksz.