Haladás

2014.05.03. 18:09

Vereség a szélviharban

Az NB III-ban a fiatalokból álló Szombathelyi Haladás II. odahaza 2-0-ra kikapott az Újbudától

Szombathelyi Haladás II. - Újbuda TC 0-2 (0-0). - Szombathely, Király Sportlétesítmény, 30 néző, vezette: Móri.

Haladás II.: Dombó - GABURA, Koronczai, Havasi, Milkó - Mátyás (Fodor), Sinanovic, KÁDÁR - Szabó D. (Török), Grabant P., Vlasics (Schindler). Edző: Tóth László.

Az előzetesen megadott összeállításhoz képest mégsem szerepelt a keretben a Diósgyőr elleni bajnokit öt sárga lapja miatt kihagyó Predrag Bosnjak és Simon Ádám.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, igazi helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Az egyetlen lehetőség a hazaiak előtt adódott, a 17 éves Kádár lövését védte a vendégek portása.

Szünet után a szél a vasiakat támogatta, mégis a vendégek szereztek gólokat. Az 59. percben egy távoli lövést Dombó kiütött, a labda a jobb szélre került, a beadást követően pedig Kollár hat méterről a jobb sarokba lőtt (0-1). A 68. percben Turi elé került a labda a tizenhatoson belül, aki három vasi védő között kettőt még dekázott, majd a kapuba bombázott (0-2).

A jobbára 17 éves  fiatalokból álló Haladás II. gyengén futballozott, teljesen megérdemelten nyert az Újbuda.

Tóth László: - A játék képe alapján egyenlő erők küzdöttek, ám a valóság a mérkőzés végére kirajzolódott. Az Újbuda addig tisztelt bennünk, míg rá nem jött, hogy nem azzal a csapattal játszik, amelyre számított.

Tudósított: Márkus Gábor