Haladás

2014.07.25. 20:07

Vereség a szezonnyitón

Az OTP Bank Liga nyitófordulójában a Szombathelyi Haladás 1-0-ra kikapott az Újpesttől. Nem volt komoly helyzetünk a meccsen.

SZOMBATHELYI HALADÁS-ÚJPEST FC  0-1    (0-0)

SZOMBATHELY, 2950 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: SOLYMOSI.

HALADÁS: RÓZSA - SCHIMMER, DVORSCHÁK, DEVECSERI, KATONA - SZAKÁLY, ISZLAI - RADÓ, NAGY O., HALMOSI - ZAMOSTNY.

ÚJPEST: BALAJCZA - VADÁSZ, HERIS, LITAUSZKI, ANDRADE - NAGY G., SIMON, SZTANISZAVLJEVICS,  VASZILJEVICS, BALOGH B. - M"BOMA.

A meccs előtt fél órával újpesti szurkolókkal tömött autók húznak el a Rohonci úti főbejárat előtt, de miután a Hali-tábor köztudottan remek viszonyt ápol a lilákkal, békés a hangulat. Pláne, hogy zúg a Zeg-Zeg-Zeg.. a többit tudják...

Remek időben várják a nézők a kezdést, ezen nem múlhat semmi.

A mérkőzés előtt a nyáron Ausztriába igazolt Tóth Pétert búcsúztatták el a Haladás vezetői. De köszöntötték az immáron Újpesten futballozó Nagy Gábort is.

Szintén köszöntötték az 50. születésnapját ünneplő Tóthné Viszked Zsuzsannát, a Haladás szertárosát, közkedvelt nevén "Szuzit".

A meccs kezdőrúgását a 40. születésnapját ünneplő Vincze Zoltán végezte el.

A Haladás kezdte a játékot.

3. perc: Simon Krisztián 22 méterről, kissé balról a léc fölé lőtt.

Eltelt az első tíz perc, egyelőre kiegyenlített a meccs.

16. perc: Ismét csak Simon próbálkozott, ezúttal 25 méterről, középről tüzelt fölé.

19. perc: Radó forgatta meg Andradét a jobb oldalon, jól is adott középre, de Balajcza az utolsó pillanatban kiütötte a labdát az érkező Halmosi elöl.

Kicsit leült a meccs, konkrétan kevés érdemleges történik a pályán. Mindenesetre a két táborra nem lehet panasz, remek a hangulat.

28. perc: Andrade bal oldali beadását Sztaniszavljevics nyolc méterről alig fejelte a kapu fölé.

Mezőnyjáték folyik, a jó hír az, hogy a Haladásnál van többet  a labda. A rossz az, hogy helyzetbe nem kerülünk.

Két perc a ráadás.

Vége az első félidőnek. Nem túl eseménydús a meccs, helyzet sem itt, sem ott nem adódott.

A szünetben cserélt a Haladás. Zamostny helyett Varga Gábor a pályán.

Megkezdődött a második félidő.

48. perc: Vasziljevics lőtt fölé 20 méterről.

56. perc: Nagy Olivér jobb oldali kisszöglete után Halmosi éles szögből, balall kapura lőtt, Balajcza fölé nyomta a labdát. Szöglet helyett azonban kirúgás jött...

59. perc: Csere a Haladásban, Nagy Olivér le, Városi Viktor be.

61. perc: Csere a vendégeknél M"Boma helyett Suljic állt be.

65. perc: Csere az Újpestben, Vadász helyett Nagy János érkezett.

2950 a hivatalos nézőszám.

67. perc: Balogh Balázs 24 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását védte Rózsa.

69. perc: Csere a Haladásban, Iszlai helyett az első NB I-es mérkőzését játszó Jancsó András lépett pályára.

72. perc: Radó jó helyzetben 18 méterről, balról a kapu fölé emelt.

75. perc: Varga Gábor 23 méterről lőtt kapu fölé.

Schimmer kell ápolni, mert Balogh Balázzsal való találkozása után a salakon landolt. Szerencsére már visszatérhetett a pályára.

Továbbra sem rágjuk le a tíz körmünket, a mezőnyben gyűrik egymást a felek.

81. perc: Radó vezette jobbról befelé a labdát, majd 21 méterről alig lőtt a kapu fölé. Ez szép volt!

83. perc: 0-1. Suljic tört be a tizenhatoson belülre, majd a tétovázó védők között, hét méterről, ballal úgy lőtt a kapu közepébe, hogy a labda Rózsát is érintette (0-1).

Suljic gólja

89. perc: Szép támadás végén Halmosi 19 méterről centikkel lőtt a bal sarok mellé.

Három perc a hosszabbítás.

91. perc: Csere az Újpestben, Simon helyett Forró a pályán.

92. perc: Katona kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek. Nem volt nagy helyzetünk a meccsen, így pedig nehéz eredményt elérni. Jövő szombaton megyünk Kecskemétre, aztán a következő vasárnap Diósgyőrbe. Nem lesz egyszerű.

A vereség ellenére "Hajrá Halival!" búcsúzik a "B"-közép a csapattól.