Haladás

2015.04.25. 10:54

Felállt a padlóról Pápán a Haladás

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában remek, változatos mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-2-ről egyenlített a Lombard Pápa vendégeként.

LOMBARD PÁPA - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-2 (2-1)

Pápa, Perutz-stadion, 1800 néző, játékvezető: Kassai.

Pápa: Szűcs - Zulevs, Csizmadia, Jagodics B., Völgyi - Yannick,  Pongrácz, Randjelovic, Frizoni  - Popin, Seye..

Haladás: Gyürü 6- Angyal 7, Jagodics M. 6, Devecseri 6, Jánvári 6, Bühler 6 - Schimmer 6, Németh M. 6, Iszlai 6 - Radó 8, Halmosi 7.

Iszlai Bence és Völgyi Dániel fejpárbaja. Fotó: Stiger Ádám

Szombathely megmozdult. Jó, nem annyira mint a korábbi évek Pápa-Haladás meccsein, de azért sokan útra keltek. Az egyik szombathelyi benzinkúton például - negyed ötkor - egy bordó kiskocsiban Hali-drukkerek tankoltak - az autóba...

A gyülekezési helyen, a Tesco-parkolóban négy rendőrségi kisbusz őrizte a vasi drukkereket, akik nagyjából ötvenen lehettek. Útközben a szokásos helyen, Pápa-Borsosgyőrben volt a legnagyobb rendőri készültség. Igaz, öt óra magasságában sok dolguk még nem volt a rend őreinek.

Szóval útra keltek a zöld-fehérek.

Húsz perc van a meccsig, a szombathelyi szektorban körülbelül 100-an lehetnek, a stadionban nagyjából 400-an.

A szombathelyiek tiszta fehérben, a hazaiak sárga felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban lépnek pályára.

A vendégtábor előtti kapuba bekocogó Szűcs Lajost "üdvözli" a Haladás-tábor.

A Pápa kezdte a játékot.

1. perc: Völgyi jobbról kapu elé lőtt szabadrúgása Halmosi fejéről csúszott szögletre

Az első félidőben Szűcs Lajos szemébe süt a nap, ez előnyt jelenthet.

Vagy mégsem?

4. perc: Pongrácz jobb oldali beadását Popin öt méterről a jobb felső sarokba fejelte (1-0). Pedig tudtuk, hogy a szerb fejjátéka életveszélyes...

7. perc: Frizoni indította Seyét a bal oldalon, Jagodics lemaradt a labdáról, Seye pedig éles szögből, hat méterről a vetődő Gyürü lábai között a kapu közepébe lőtt (2-0).

Ez eddig rémálom, a Pápa nagyon bekezdett

13. perc: Iszlai kapott sárga lapot

Úgy fest, magunkhoz tértünk a sokkból, egyre több támadást vezetünk. Megjön a Hali-drukkerek hangja is

17. perc: 2-1!!! Németh Márió 25 méteres szabadrúgása a jobb kapufáról kipattant, az érkező Jagodics Márk nyolc méterről a léc alá helyezett (2-1)

21. perc: Randjelovic kapott sárgát, mert megrúgta Radót

23. perc: Schimmer emelt Radó elé, aki egy pattanás után 17 méterről a felső kapufát találta telibe! Szép, gólt érő akció volt!

Szombathelyről mintegy 300 szurkoló érkezett, remek a hangulat, olykor a pápai szurkolók is hallatják hangjukat

Változatos a meccs, hol a Haladás, hol a Pápa támad.

32. perc: Halmosi bal oldali szögletét Jagodics fejelte tovább, Jánvári pedig szintén fejjel, 12 méterről kapura továbbított, ám Szűcs biztosan védett

A Hali támad, a Pápa jobbára csak védekezik

Szépen felépítjük támadásainkat, ezzel nincs gond, és gyakran ott pattog a labda a tizenhatoson belül

Vége az első félidőnek. Az első negyedórát átaludtuk, utána kezdtünk el focizni.

II. FÉLIDŐ

A szünetben Yannick helyett Juhász állt be

48. perc: Devecseri kapott sárga lapot

49. perc: 2-2 !!!! Halmosi indította hosszú labdával Radót, aki lefutotta védőjét, majd hosszú vágta után 14 méterről Szűcs mellett a jobb felső sarokba bombázott (2-2). Csizmadia kapott sárga lapot reklamálásért.

55. perc: Iszlai 18 méterről centikkel lőtt a bal sarok mellé

A második félidő eddig a Haladásé, sorra vezeti akcióit a zöld-fehér csapat

61. perc: Radó kapott sárga lapot

Az utóbbi percekben a hazaiak játszanak jobban, kissé beszorultunk

68. perc: Popin kapott sárga lapot könyöklésért

Egyik csapat sem elégszik meg a döntetlennel, így egy pillanatig sem lehet unatkozni

73. perc: Völgyi 26 méteres szabadrúgása a sorfalban álló Iszlai fejét találta telibe - a játékos eldőlt, mint egy zsák. Szerencsére hamar talpon a Haladás középpályása

75. perc: Randjelovic 24 méteres lövését tolta szögletre Gyürü. Csere a hazai csapatban, Zulevs helyett Ahodikpe a pályán. A szöglet után Seye 12 méteres lövését Gyürü lábbal, óriási bravúrral védte. Ezek bizony Gyürü-percei voltak

77. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Rocchi a pályán. Csere a Pápában is, Frizoni helyett Király állt be

84. perc: Ahodikpe kapott sárga lapot reklamálásért

86. perc: A sérült Bühler helyett Alcibiade a pályán

88. perc: Schimmer kapott sárga lapot labdaelrúgásért

90. perc: Haladás-csere, Schimmer helyére Nagy Patrik jött be

Három perc a ráadás

92. perc: Juhász kapott sárga lapot