Haladás

2015.07.10. 18:42

Hármat rúgott a Haladás Ausztriában

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-0-ra győzött az Oberwart vendégeként.

haladas.hu

SV Oberwart-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-3 (0-2).

Oberwart, 150 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés

Haladás: Gyurján M. – Schimmer, Jancsó, Devecseri, Jánvári – Nagy, Németh – Gaál, Török (Rácz, 60.), Medgyes – Popin (Grabant B., 46.).

Az osztrák harmadosztályú, az egykori Haladás-csatár, Preisinger Sándor irányította felsőőri együttes ellen kiegyenlített játékkal teltek az első percek, a 12. percben Németh Márió 18 méteres szabadrúgása zúgott el a jobb sarok mellett. A Haladás irányította a játékot, a 30. percben Gaál bal oldali beadását az osztrák kapus az utolsó pillanatban húzta le Popin feje elöl. A 38. percben Török lőtt 20 méterről, ám kapu mellé ment a labda. A 40. percben Németh bal oldalról, mintegy 40 méterről végzett el szabadrúgást. Kapu elé ívelt labdáját Devecseri négy méterről fejelte a jobb sarokba (0-1). Két perc múlva Gaál bal oldali beadását Medgyes fejelte kapu mellé kilenc méterről. A 44. percben Medgyes jobbról középre ívelt labdáját Popin öt méterről a jobb sarokba fejelte (0-2).

Szünet után is a zöld-fehérek birtokolták többet a labdát. Az 59. percben egy hazaadást Medgyes szerzett meg az osztrák kapustól, majd 30 méterről az üres kapuba lőtt (0-3). A 69. percben egyedül lépett ki az egyik osztrák csatár, ám lövését Gyurján bravúrral hárította. A 75. percben Grabant  jobb oldali beadását a hosszún érkező Medgyes a kapu mellé gurította. A 78. percben Rácz 20 méteres lövése alig ment el a léc felett. Egy perc múlva Medgyes középen kilépett, de 12 méteres lövését bravúrral védte a kapus. A 82. percben Gaál 19 méteres szabadrúgását piszkálta ki a bal felső sarok elöl a hálóőr. A 84. percben Nagy Patrik megkapta második sárga lapját, így a bíró kiállította.

A szombathelyi együttes végig kézben tartotta a mérkőzést, a fiatalok jól küzdöttek ügyesen futballoztak. A vasiak sok helyzetet kidolgoztak, de sokat ki is hagytak.

- Jó mentalitással, a korábbihoz képest lényegesen frissebben léptünk pályára egy kemény, agresszívan játszó ellenfél ellen. Igaz, ők még csak második hete kezdték a munkát, körülbelül az volt a helyzet, mint amikor mi játszottunk a Mattersburg ellen - csak akkor mi jártunk a felkészülés elején. Szép gólokat szereztünk, a második félidőben pedig fizikálisan is ellenfelünk fölé kerekedtünk. Aki Popint illeti, elégedett vagyok vele, hamar beilleszkedett a csapatba, úgy tervezem, szombaton is lehetőséget kap - értékelt Mészöly Géza.

Tudósított: Vörös Csaba