Haladás

2015.08.12. 17:36

Továbbjutott a Haladás a Magyar Kupában

A labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re nyert a megyei I. osztályú Loland-Nyúl otthonában.

haladas.hu

Loland-Nyúl SC- Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-2). - Nyúl, 800 néző, vezette: Bereczki.

Haladás: Rózsa (Gyurján M., 23.) – Schimmer, Fehér, Devecseri, Jánvári – Nagy P., Batarelo – Gaál (Gönczö, 80.), Gosztonyi (Ugrai, 70.), Medgyes – Popin. Edző: Mészöly Géza.

Az első félidőben nagy mezőnyfölényben játszott a Haladás, ám rengeteg helyzetet kihagyott. Medgyes Zoltán már mindenkit kicselezett ám lövését a gólvonalról kivágták. Sasa Popin is ziccert hibázott, százszázalékos helyzetben a kapufa mellé lőtt. Majd az agilisan játszó szerb csatár javított: előbb 11 méteres lövéssel, majd nyolcméteres fejessel talált a hálóba. A krónikáho tartozik, hogy Rózsa Dánielt térdsérülés miatt a 23. percben le kellett cserélni.

Szünet után is a Haladás irányította a játékot, ám az utolsó passzok pontatlanok voltak. A véleményes büntetőből szerzett gól visszahozta a nyúliak kedvét, ám hiába támadott a hazai csapat, Gyurján Márton kapuja nem forgott veszélyben. A 87. percben Nagy szögletét Ugrai fejelte a kapuba, eldöntve ezzel a továbbjutást. A Haladás győzelme nem volt kérdéses.

Gólszerzők: Rigó (67., 11-esből), illetve Popin 2 (28., 36.), Ugrai (87.).  - Jók: Fehér, Jánvári, Popin

Popin jegyezte az első két Hali-találatot

Mészöly Géza: – Az első félidő első felében nem tudtunk kellően gyorsan futballozni, Ezután ritmust váltottunk, aminek meg is lett az eredménye, ekkor már jöttek a lehetőségek és a gólok. Szünet után ismét lassan szőttük támadásainkat, a hazai gól egy időre felhozta ellenfelünket, de aztán bebiztosítottuk továbbjutásunkat. Picit többet vártam a meccstől, de van így, hogy az ellenfél remekül megszervezi játékát, és nehéz ellene érvényesülni. A hozzáállásunk rendben volt, ha kevesebb érintővel futballozunk, tartalmasabb lett volna a játékunk. Örülök Sasa Popin két góljának és annak, hogy a hosszú sérüléséből visszatérő Fehér Zoltán végigjátszotta a mérkőzést.