Haladás

2015.10.24. 12:45

Király tizenegyest védett, győzött a Haladás

Az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás izgalmas, remek meccsen 1-0-ra verte a bajnoki címvédő Videotont.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VIDEOTON FC 1-0 (1-0)

Szombathely, 4200 néző, játékvezető: Kassai.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak - Németh M., T. Wils, Iszlai, - Gosztonyi, Gaál, Halmosi.

Videoton: Danilovics - Nego, Juhász, Vinicius, Fejes - Pátkai Simon Á., Kovács I., Oliveira -  Feczesin, Suljic.

A Haladás kezdte a játékot. Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Nagy Patrik helyett Gosztonyi András került a kezdőbe.

3. perc: Halmosi jobb oldali szögletét a rövid sarokra érkező Jagodics fejjel, hat méterről alig csúsztatta a jobb sarok mellé.

7. perc: Oliveira kaszálta el Bosnjakot, Kassai azonban csak figyelmeztette a Vidi csatárát - a közönség sárga lapot reklamál.

Egyelőre kiegyenlített a meccs, sok a pontatlan átadás.

A sérült játékosok közül Martinez és Popin is a tribünről nézi a meccset. Előbbit Angulo, a HVSE futsalcsapatának edzője, utóbbit Batarelo fuvarozta a stadionba.

16. perc: Thomas Wils két csel után 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

19. perc: Németh Márió jobbról, 18 méterről kapura lőtt szabadrúgását Danilovics a léc fölé öklözte

Egyelőre egyik csapat sem vállal nagy kockázatot, keresi a másik gyenge pontját

Kassai Viktor kocogott ki figyelmeztetni az amúgy jogosan reklamáló Mészöly Gézát. A szurkolóknak ez nem nagyon tetszik.

24. perc: 1-0!!!!! Gosztonyi passza után Gaál erőszakosan megszerezte a labdát Vinicus mellett, majd a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre és nyolc méterről a rövid, bal sarokba lőtt (1-0)

25. perc: Egy kavarodás után a jobb oldalon érkező Oliveira hat méterről kapura lőtt, de a kivetődő Király bravúrral védett

31. perc: Bosnjak visszagurított labdáját Gaál kapásból, 13 méterről nem sokkal lőtte a léc fölé

35. perc: Oliveira 15 méterről, teljesen üres helyzetben méterekkel a léc fölé lőtt. Ezt most megúsztuk

36. perc: Bosnjak, mint a gyorsvonat robogott el a bal szélen, középre adott labdáját azonban az utolsó pillanatban kivágta Vinicius

39. perc: Oliveira kapott sárga lapot

43. perc: Halmosi visszagurított labdáját Gosztonyi tüzelte kapura 13 méterről, de Danilovics nagy vetődéssel védte a bal sarokra tartó lövést.

Egy perc a ráadás.

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

49. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot.

51. perc: Gaál iramodott meg a bal szélen, majd hét méterről, éles szögből Danilovics kezébe emelt. Ha beadja, lehet, hogy jobban járunk.

52. perc: Bosnjak és Nego kakaskodott, mindketten sárga lapot kaptak.

57. perc: Nego 30 méteres szabadrúgása szállt el Király kapujának jobb sarka mellett.

59. perc: Csere a vendégeknél, Simont Pölöskei váltotta.

60. perc: Németh Márió kiszorított helyzetben, hat méterről, balról Danilovicsba lőtt.

61. perc: Nego rúgta fel Bosnjakot, mindkét játékost ápolni kellett. Előbbi már vissza is tért a pályára, később utóbbi is.

62. perc: Oliveira beadása a becsúszó Jagodics kezére pattant a tizenhatoson belül - legalábbis Kassai szerint. A büntetőt Feczesin erősen, a jobb sarok felé lőtte, Király óriási bravúrral hárított! Zúg a "Király Gabi!".

67. perc: Csere a Videotonban, Negot Ivanovszki váltotta.

68. perc: Halmosi bal oldali beadását Gosztonyi kapásból, tíz méterről lőtte kapura, Danilovics elvetődve védett.

A vendégeket alaposan felpaprikázta a kihagyott büntető, jönnek előre rendületlenül.

75. perc: Csere mindkét csapatban. A Haladásban Némethet Medgyes, a Videotonban Feczesint Soumah váltotta.

Jó a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattog a labda.

77. perc: Gaál 18 méteres, jobbról leadott lövése Danilovicsról kijött, ám a gólra éhes Halmosi elöl mentettek a védők.

80. perc: Csere a Haladásban, Gosztonyi helyére Ugrai érkezett.

Izgalmas a meccs, a Videoton támad az egyenlítésért, a Haladás pedig a mindent eldöntő második gólért.

88. perc: Csere a Haladásban, Gaált Fehér váltotta.

89. perc: Pátkai kapott sárga lapot.

Három perc a ráadás.

92. perc: Ugrai kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, 1-0-ra nyert a Haladás!