Haladás

2015.10.14. 12:44

Továbbjutott a Haladás a Magyar Kupában

A labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re győzött az NB III-as Somos SE vendégeként.

haladas.hu

Somos SE–Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-1). – Salgótarján, 600 néző, labdarúgó Magyar Kupa-mérkőzés a 16 közé jutásért, vezette: Karakó.

Somos SE: Horváth G. – Debreceni, Híves, Sándor, Kerényi – Sulcz, Albert, Fitos (Liszka, 62.), Bakos – Csóka (Novák J., 46.), Czimmermann (Novák N., 62.). Edző: Kovács László.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Jagodics, JÁNVÁRI, ANGYAL – FEHÉR (Keresztes, 75.), Nagy P., Batarelo (Kőris, 60.) – Gosztonyi, GAÁL, Medgyes (Garda, 70.). Edző: Mészöly Géza.

Németh Márió belázasodott, így nem volt a keret tagja. Jól kezdett a Haladás, a második percben Angyal ugratta ki Gaált, aki a kaputól 30 méterre kilépett a védők között és 12 méterről a kapus felett a jobb sarokba emelt (0-1). A vasiak uralták a meccset, a 8. percben egy szöglet után Gaál a kapusba, Fehér az egyik védőbe bombázott. Az eső áztatta mély talajon nagyot birkóztak a csapatok, a vendégek sok helyzetet kidolgoztak, de az utolsó passzokat elrontották, nem tudták feltenni az i-re a pontot.

Szünet után is a vendégek futballoztak fölényben, az 51. percben Medgyes beadását Gosztonyi az üresen tátongó kapu helyett az egyik védőbe lőtt. A 68. percben Kőris futott el a bal szélen, középre adott labdáját Fehér lekezelte, majd félfordulattal 16 méterről a bal sarokba vágta (0-2). Kétgólos vezetésük tudatában a szombathelyiek nyugodtan adogattak, a hazaiak előbbre merészkedtek, de komoly helyzetbe nem tudtak kerülni. A 85. percben Gaál balról belőtt labdáját Nagy 12 méterről a bal felső sarokba helyezte (0-3). Két perc múlva Jagodics utolsó emberként szabálytalankodott, a 18 méteres szabadrúgást Novák János váltotta gólra (1-3).A zöld-fehérek végig kézben tartották a mérkőzést, nem forgott veszélyben a továbbjutásuk. A vendégek győzelmének értékét növeli, hogy gyakorlatilag a teljes kezdőcsapatuk hiányzott. Gól: Novák J. (89.), illetve Gaál (2.), Fehér (68.), Nagy P. (85.). Kiállítva: Jagodics (87.).

Mészöly Géza: – Jó felfogásban, jó mentalitással kezdtük a mérkőzést, a tekintélyt parancsoló szép akciógóllal megadtuk a találkozó alaphangját. Ezt követően rárúghattuk volna a második gólt. Jól kezdtük a második félidőt is, hibára késztettük ellenfelünket és végül magabiztosan nyertünk. Az előzetesen megbeszéltekből sokminden visszaköszönt a meccsen. Örülök, hogy a három fiatal jól szállt be a meccsbe, de a három gólszerzőt is dicsérni tudom. Nagyon szívós, jó kis ellenfél ellen jutottunk tovább, amely nem adta olcsón a bőrét.

Tudósított: Vörös Csaba