Haladás

2016.04.01. 15:08

Tizenegyest hibázott, döntetlent játszott a Haladás

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a Haladás 1-1-re végzett a Puskás Akadémia vendégeként

PUSKÁS AKADÉMIA - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-1 (1-1)

Felcsút, Pancho Aréna, 1000 néző,  játékvezető: Kassai.

Puskás Akadémia: Pogacsics - Pauljevics, Fiola, Kelic, Forró - Zsidai, Márkvárt, Csurko, Sallai - Pekár, Mészáros.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Iszlai, Bosnjak - T. Wils, Kovács L., Németh M. - Gaál, Martinez, Halmosi

Mészöly Géza három helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Jánvári sérülése nem jött rendbe, helyett Kovács kezd, kimaradt Schimmer és Williams, bekerült Angyal és Martinez.

Még fél óra van a kezdésig, süt a nap, de azért nincs meleg, viszont futballra abszolút alkalmas az idő.

A Hali-szurkolók hangja tölti be a meglehetősen üres stadiont.

Már itt van a Haladás kistulajdonosai közül Horváth Balázs, de megérkezett Stef Wils családja is.

Egy gyászhír: ma délután 86 éves korában elhunyt az egykori kiváló Haladás-edző, Sárosi László

Negyedóra van a kezdésig, most fejezték be a Hali-játékosok a melegítést és beballagnak az öltözőbe.

Megérkezett Orbán Viktor miniszterelnök is

Nagyjából 60 Hali-szurkoló kísérte el a csapatot Felcsútra

A szombathelyiek kezdték a játékot

3. perc: Pekár, balról 18 méteres leadott bal sarokra tartó lövését Király kiütötte. Az ellentámadásból Gaál nyargalt végig a bal oldalon, de miután belül senki sem érkezett az alapvonalig vezette a labdát, beadását azonban lefülelték

Hat perc ment el a meccsből, kiegyenlített, változatos a játék

7. perc: Bosnjak bal oldali beadását Martinez nyolc méterről alig fejelte a jobb felső sarok mellé

9. perc: Egy kipattanó labdát Csurko 19 méterről kevéssel lőtt a bal sarok mellé

13. perc: A bal oldalon Sallai egy csel után Márkvárthoz passzolt, aki betört a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről a kiinduló Király felett a bal felső sarokba ívelt (1-0).

Támadásban maradtak a hazaiak, a vasiak egyelőre nem tudnak a felcsúti kapu elé kerülni

Pontos és gyors passzokkal operálnak az eddig jobban futballozó hazaiak, ezek nem a mi perceink

25. perc: Csurko jobb oldali szögletét Sallai hat méterről, sarokkal pörgette a bal sarok mellé.

27. perc: Mészáros kapott sárga lapot

31. perc: Halmosi passzolt el egy labdát, Pauljevics 25 méterről méterekkel a bal sarok mellé bombázott

34. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL1-1!!! Martinez jobb oldali beadását Halmosi az ötösről visszafejelte, Gaál pedig hat méterről, estében a bal sarokba továbbított. (1-1)

40. perc: Fiola kapott sárga lapot, mert páros lábbal rácsúszott Bosnjakra. Robert Jarni majdnem megeszi a negyedik játékvezetőt, szerinte két perce Iszlai is megérdemelt volna egy sárgát. Az oldalvonal mellett ápolásra szoruló Bosnjak félig-meddig Jarninak is mutatja a combján éktelenkedő stoplinyomot...

A gól láthatóan megnyugtatta a Halit, viszont feldühítette a hazaiakat - bizonyíték erre Fiola előbbi páros lábbal történő becsúszása

43. perc: Martinez szöktette Kovácsot a tizenhatoson belül, akit Pauljevics buktatott - tizenegyes! A büntetőt Iszlai gyengén, laposan Pogacsics jobb kezéhez rúgta, a kapus hárított!

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

49. perc: Mészáros kapott labdát a jobb szélen, de 10 méteres lapos lövését a kivetődő Király kivetődve hárította

A hazai helyzet ellenére jobban kezdte a félidőt a Hali

57. perc: Csere a hazaiaknál, Mészárost helyett Castillion állt be

62. perc: Forró balról betekert labdáját Castillion nagy helyzetből, tíz méterről, kapásból a bal sarok mellé vágta

Rengeteg hazai akciót megállítunk a tizenhatosunknál, kár, hogy utána a kontrákat nem tudjuk végigvinni

64. perc: Csere a Haladásban, Martinez le, Williams be. Közben a Hali-szurkolók elénekelték Király Gábornak a Boldog Születésnapot című nótát...

65. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Sallait Zsótér váltotta

70. perc: Pauljevics kapott sárga lapot. Németh Márió 22 méterről, balról elvégzett szabadrúgása azonban elszállt a bal sarok mellett

Jó a meccs, sem a Puskás Akadémia, sem a Haladás nem elégedett a döntetlennel

75. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Medgyes érkezett a pályára

78. perc: Kovács állította meg taktikai szabálytalansággal ellenfelét a félpályánál, sárga lap

79. perc: Egy vasi kontra után Williams adta ki a labdát a jobb oldalon Kovácsnak, aki befelé vezetett, majd 17 méterről gyengén Pogacsics kezébe csavart. Ebben az ellencsapásban több volt!

82. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett az élete első NB I-es meccsét játszó Gyürki Gergő állt be

Kifejezetten izgalmas a mérkőzés, gólveszélyesek a kontráink

88. perc: Iszlai kifejelt labdáját Zsótér 20 éterről, kapásból alig lőtte a léc fölé

89. perc: A kispadon ülő Halmosi kapott sárga lapot reklamálásért

Három perc a hosszabbítás

90. perc: Thomas Wils kapott sárga lapot

91. perc: Williams is kapott egy sárgát. Három perc alatt három sárgát kaptunk...Zsótért kellett ápolni

Vége a mérkőzésnek. Az egyenlítő gól után magára talált a Haladás és a ki-ki meccsen közelebb állt a győzelemhez.