A labdarúgó NB I. 11. fordulójában a Haladás 1-0-ra kikapott az újonc Gyirmóttól.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - Gyirmót FC Győr 0-1 (0-1)

Sopron, 1485 néző, játékvezető: Iványi

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Németh, Rácz, Halmosi - Williams

Gyirmót: Sebők - Áchim, Jancsó, Bojovics, Présinger - Paku, Kiss M., Filkor - Vass, Sallói, Csiki

Fél óra van a kezdésig, remek, napsütéses időben melegítenek a csapatok - abszolút ellentétje az egy héttel korábbi esős "zimának".

Egyik csapat vezetőedzője sem változtatott az előzetesen megadott összeállításon, így a vendég gyirmótiaknál pályára lépett a Haladás futballistája, a kölcsönben Gyirmóton szereplő Jancsó András is.

A vendégek kezdték a játékot.

5. perc: Présinger és Polgár ütközött, előbbi ráesett a Hali hátvédjére, akit ápolni is kellett

9. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

16. perc: Bal oldali beívelés után a kipattanó labdát Kiss küldte kapuról, 20 méterről, tiszta helyzetből, a lövés azonban elkerülte a bal felső sarkot

24. perc: Williams 25 méteres bombája a felső lécen csattant, a kipattanóra az ausztrál csatár érkezett, ám ütközött a kifutó Sebőkkel és elterült a földön. A játékvezető továbbot intett.

26. perc: Paku bal oldali beadását Csiki öt méterről pörgette kapura, Rózsa védett

Enyhe mezőnyfölényben játszik a Haladás, de a Gyirmót sem áll vissza, sőt, veszélyesek az ötösre belőtt labdáik

De még mennyire...

40. perc: 0-1. Paku futott el a jobb oldalon, középre lőtt labdáját az üresen hagyott Sallói kapásból a jobb sarokba helyezte (0-1).

45. perc: Csiki lőtt hat méterről, balról nem sokkal a jobb sarok mellé

Vége az első félidőnek

Vége az első félidőnek. Noha a Haladásnak voltak jó periódusai, összességében egál volt az első félidő, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Ha Williams kapufája bemegy...

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, a sérült Polgár helyett Schimmer állt be

53. perc: Halmosi balról betett labdáját Rácz kezelte le, majd elcsúszva, 11 méterről elcsúszva a bal sarok mellé lőtte

54. perc: Bosnjak balról belőtt labdáját Williams 14 méterrő, nagy helyzetből fölé vágta

56. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Ars állt be

57. perc: Schimmer jobbról ívelt a hosszú oldalra, Halmosi középre fejelt labdáját Williams egyből, öt méterről kapura tette, de éppen Sebőkbe

58. perc: Kovács jobb oldali beadását Ars pontosan tette vissza Rácznak, aki 11 méterről, nagy helyzetben magasan a léc fölé lőtt

59. perc: Vendégcsere, Csiki ment le, Madaras jött be

60. perc: Csere a Gyirmótban, Vass helyett Szegi állt be

62. perc: Sallói készítette a labdát Szeginek, aki 11 méterről, középről a jobb kapufát találta telibe

65. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Tóth Máté állt be

74. perc: Bosjnak balról belőtt labdáját Tóth Máté nyolc méterről a jobb sarok mellé vágta

Támad, rohamoz, megy előre a Hali, egyelőre eredmény nélkül

83 perc: Halmosi kapott sárga lapot kakaskodásért. Filkornak elfelejtett adni Iványi...

84. perc: Kovács kapott sárga lapot

87. perc: Madarász tiszta ziccerben, hét méterről a bal kapufát találta telibe