Haladás

2016.04.29. 19:17

Vereség a Fradi ellen, de: Szép volt fiúk!

Az OTP Bank Liga 33. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Sopronban 1-0-ra kikapott a bajnok FTC-től. A vasi csapat az előkelő ötödik helyen zárta a bajnokságot.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - FERENCVÁROSI TC 0-1 0-1)

Sopron, 4137 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Haladás: Király - Schimmer, Kovács, Jánvári, Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. - Williams, Gaál, Halmosi

FTC: Dibusz - Gyömbér, Nalepa, Ramirez, Leandro - Varga, Pintér, Gera, Hajnal - Radó, Böde

Szombat reggelig 3300 hazai szektorokba szóló jegy, 350 vendégbelépő fogyott el, és van 450 bérletesünk is. Tehát négyezren már biztosan leszünk.

Remek a hangulat a stadionban, süt a nap, igazi futballidő van, bár jó(?) soproni szokás szerint fújdogál a szél

A Haladás zöld felsőben, fekete nadrágban és sportszárban, az FTC tiszta fehérben futballozik majd

A vasiak kezdték a játékot.

De még hogy! Az első támadásnál Bosnjak futott el a bal szélen, beadását Németh Márió 12 méterről alig lőtte a bal sarok mellé

Eltelt hat perc a meccsből, egyelőre a Haladás játszik fölényben

Ettől függetlenül kidegesen játszik a szombathelyi együttes

15. perc: Ferencvárosi adogatás után Gera a jobb oldalon üresen álló Vargához passzolt, a támadó 14 méterről nagy helyzetben a léc fölé bombázott

17. perc: Varga passzolt balról Hajnalhoz, a középpályás 16 méterről, középről fölé lőtt

25. perc: Németh Márió lőtt 23 méterről fölé

Eredmény: Puskás Akadémia-Honvéd 1-0

30. perc: 0-1. A Bödétől kapott labdával Varga Roland maradt üresen a jobb szélen, a kifutó Király mellett 12 méterről kapura lőtt, a menteni igyekvő Kovácsról a kapu bal oldalába pattant a labda - Öngól  (0-1).

35. perc: Radó jobbról, az ötössel egy magasságban váratlanul élesen kapura lőtt, a labda a felső kapufa tetejéről pattant az alapvonalon túlra

Eredmény: Puskás Akadémia-Honvéd 2-0

36. perc: Iszlai továbbított a bal szélen Némethez, a csatár 12 méteres középre tartó lövését biztosan védte Dibusz

Mezőnyjáték folyik, a Haladás megpróbálja áthámozni magát a ferencvárosi védőfalon

Vége az első félidőnek. A Hali kissé idegesen kezdte a mérkőzést, később magára talált, ám csak kisebb helyzetekig jutott

II. FÉLIDŐ

50. perc: Kovács Lóránt kapott sárga lapot

53. perc: Németh Márió kapott remek labdát Halmositól a kaputól 11 méterre, elhúzta a kifutó Dibusz mellett, aki - a lelátóról úgy tűnt - elhúzta a lábát. Kiállítás és tizenegyes helyett kirúgással jöhetett a Fradi...

Andó-Szabó valamiért a vendégjátékosok szabálytalanságai után nem ad sárga lapot...Pedig szerintünk már bőven járt volna

Eredmény: Újpest-Videoton 0-1

Nagy csata folyik a mezőnyben, minden labdáért megküzdenek a játékosok

63. perc: Kettőscsere a vendégcsapatban, Hajnal helyett Nagy Dominik, Varga helyett Lamah

65. perc: Halmosi jobbról beívelt szabadrúgását Dibusz kiejtette, Bosnjak félfordulásból, 14 méterről az üres kapu fölé emelt

66. perc: Gyömbér kapott sárga lapot

Az utóbbi percekben beszorult a Fradi

Eredmény: MTK-Vasas 0-1

68. perc: Nagy Dominik nyolc méterről leadott, bal sarokra tartó lapos lövését védte bravúrral Király

4137 a hivatalos nézőszám

72. perc: Halmosi passzolt Némethez, a támadó 18 méterről a léc fölé lőtt

73. perc: Csere az FTC-ben, Radó helyett Sesták állt be

74. perc: Csere a Haladás, Németh helyett Medgyes érkezett

78. perc: Sesták húzott befelé a bal oldalon teljesen egyedül, 14 méteres lövését a kivetődő Király bravúrral hárította

Eredmény: Újpest-Videoton 0-2

79. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Nagy Patrik érkezett

81. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

85. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Gyürki állt

Megyünk előre, hogy legalább az egyenlítést meglegyen

87. perc: Gera kapott sárga lapot, mert elkaszálta

88. perc: Thomas Wils kapott sárga lapot - egy ilyen szabálytalansáh a másik oldalon nem ért sárgát