Haladás

2014.11.08. 20:25

A végére szétesett a Haladás

A labdarúgó NB I. 14. fordulójában az első félidőben jól futballozó, ám a mérkőzés végére széteső Haladás 3-0-ra kikapott az MTK-tól.

SZOMBATHELYI HALADÁS - MTK BUDAPEST 0-3 (0-1)

Szombathely, 1300 néző, játékvezető: Andó-Szabó.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Dvorschák, Devecseri - Kopúnek, Iszlai - Gaál, Radó, Halmosi - Rocchi.

MTK: Hegedűs - Poór, Kelemen, Kálnoki-Kis, Hídvégi - Vass Á., Kanta, Pölöskei, Vass P. - Torghelle, Hrepka.

A Haladás kezdte a játékot. A vasiak zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a vendégek kék csíkkal díszített fehér pólóban, fehér nadrágban és sportszárban játszanak.

4. perc: Pölöskei 24 méteres bombája a felső kapufáról vágódott ki, az üresen érkező Hrepka hét méterről a bal sarokba fejelt (0-1). A tavaszt még Szombathelyen töltő Hrepka Ádám sportszerűen nem ünnepelte túl a találatot.

8. perc: Dvorschák veszítette el a labdát saját térfelén, Kanta megiramodott vele, majd nyolc méterről, Dvorschák szorításában a jobb sarok mellé lőtt.

12. perc: Kopúnek ívelt jobbról a hosszú oldalra, ám Rocchi két védő gyűrűjében hat méterről a jobb sarok mellé helyezett.

Próbálkozunk, de meglehetősen vérszegények az akcióink.

21. perc: Végre valami. Schimmertől Halmosihoz került a labda, aki 24 méterről tüzelt, Hegedűs azonban biztosan fogta a kapu közepébe tartó lövést.

23. perc: Halmosi pöccintette a labdát a jobb oldalon üresen kilépő Fehérhez, aki ahelyett, hogy lőtt volna, az alapvonalig nyargalt, beadását kivágták a vendégvédők.

29. perc: Egy bal oldali beadás után Rocchi elvetődve, hét méterről lőtt, Hegedűs óriási bravúrral ütötte ki a jobb sarokba tartó labdát.

30. perc: Gaál 18  méteres lövése kipattant Vass Ádámról, Rocchi 15 méterről ismételt, megint kijött a labda Vassról.

33. perc: Fehér kapott sárga lapot, mert felrúgta Hrepkát. Kisebb perpatvar alakult ki, Kopúnek, Kanta és Torghelle főszereplésével.

Sokkal jobbak vagyunk most már az MTK-nál.

34. perc: Torghelle 19 méteres lövése alig ment fölé.

40. perc: Gaál is sárgát kapott, mert ellökte a meginduló Hrepkát.

42. perc: Gaál lőtt 15 méterről, jobbról, Hegedűs nagy bravúrral tolta a jobb sarok mellé a labdát.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második játékrész.

Fölényben futballozik a Haladás.

57. perc: Bese 19 méteres lövését fogta Rózsa.

61. perc: Vass Ádám kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát.

64. perc: Csere a Haladásban, a bicegő Halmosi helyett Gyurján állt be. Úgy tudjuk, Halmosnak kiújult a vádlisérülése.

Megy előre a Haladás, de helyzetet nem sikerül kialakítania Egyelőre?

69. perc: Gyurján jobb oldali beadását Dvorschák tíz méterről a bal sarok mellé fejelte.

77. perc: Poór kapott sárga lapot.

81. perc: Radó cselezte át magát két védőn a bal oldalon, de középre lőtt labdáját a kivetődő Hegedűs leszedte Rocchi lábáról.

85. perc: Kanta bal oldali szögletét Kálnoki-Kis fejjel továbbcsúsztatta, Torghelle két méterről a jobb sarokba helyezett (0-2).

87. perc: Hrepka 12 méteres lövését nagy bravúrral védte Rózsa.

88. perc: Bese a tizenhatos bal sarkáról, jobbal a rövid, jobb sarokba tekert (0-3).