Diadal idegenben: Mezőkövesd - Haladás 0-2

Az NB I. 11. fordulójában a Haladás Fotyik öngóljával és Radó András fejesével 2-0-ra verte a Mezőkövesdet.

Mezőkövesd-Zsóry - Szombathelyi Haladás 0-2 (0-1)

Mezőkövesd, 2000 néző, vezette: Szabó Zs.

Mezőkövesd: Szántai - Dobos, Gévay, Fotyik, Hegedűs D.  - Balajti, Kiss M., Farkas, Pilibaitis - Harsányi, Menogoung.

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Devecseri, Bosnjak - Simon, Iszlai - Nagy G., Radó, Halmosi - Andorka.

A Mezőkövesd kezdte a játékot.

A hazaiak tiszta sárgában, a vasiak zöld felsőben, fekete nadrágban és sportszárban játszanak.

2. perc: Harsányi futott el a bal oldalon, beadását  az  üresen érkező Kiss Máté 17 méterről a kapu fölé emelte.

5. perc: Iszlai rúgott oda Farkasnak, sárga lap. Korán kezdtük...

7. perc: 0-1!!! Radó bal oldali szögletét Simon lőtte kapura nyolc méterről, Szántai védett, a kipattanó Andorkához került, aki hat méterről kapura lőtt. Szántai ismét védett, majd a labda a menteni igyekvő Fotyik lábára pattant, a védő pedig két lépésről már csak beljebb tudta segíteni a labdát. Öngól!

14. perc: Dobos 23 méteres, jobbról leadott bal lábas lövése elpattogott a bal kapufa mellett.

Jönnek előre a hazaiak, úgy fest nem törte meg őket különösebben a gól.

19. perc: Devecseri rúgta fel Harsányit, sárga lap.

20. perc: Egy mezőkövesdi hazaadásnál Szántai méretes luykat rúgott, szerencséjére a labda a bal kapufa mellett  gurult ki.

25. perc: Nagy Gábor veszített labdát a felezővonalnál, majd lerántotta Harsányit, sárga lap.

27. perc: Pilibaitis oldalról, 28 méterről elvégzett szabadrúgása után mindenki előtt elment a labda, végül a bal kapufáról vágódott az alapvonalon túlra.

Időközben a hazaiak portása, Szántai a kapu mögött elhelyezett "szerencseköveket?" csókolgatja. Reméljük olyan sok szerencsét azért nem hoz számára.

33. perc: Simon Ádám rúgta fel Balajtit, sárga lap. Már négy sárgánk van.

36. perc: Halmosi 18 méteres lövése a bal kapufa és a léc találkozásánál csattant.

Kiegyenlített a meccs, sőt, akad, hogy hosszú percekre eldugjuk a labdát a mezőkövesdiek előtt.

43. perc: Harsányi rúgott oda Simonnak, megint egy sárga lap.

A félidő végére leült a korábban jó iramú meccs.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

52. perc: Simon 24 méteres, bal sarokra tartó lövését tolta nagy nehezen szögletre Szántai.

54. perc: Csere a hazai csapatban, Menogoung helyére Melczer érkezett.

59. perc: Halmosi bal oldali beadását Nagy Gábor 10 méterről lőtte kapura, Szántai bravúrral védte a jobb sarokra tartó próbálkozást.

61. perc: Csere itt, csere ott. A Haladásban Andorka helyére Németh Márió érkezett. A hazaiaknál Bogdány állt be Farkas helyére.

63. perc: Dobos csúszott rá hátulról Radóra, sárga lap.

64. perc: 0-2!!! Halmosi bal oldali beadását Radó hét méterről a jobb sarokba fejelte (0-2)..

68. perc: Németh Márió egyedül lépett volna ki, amikor Fotyik utolsó emberként elütötte - piros lap. Tíz emberrel folytatják a  mezőkövesdiek.

69. perc: Radó 18 méteres, balról leadott lövése alig ment  el a bal sarok mellett.

73. perc: Iszlai ért kézzel a labdához, sárga lap. Mivel már volt egy ilyen színű lapja, Szabó őt is kiállította. Ez felesleges volt...

78. perc: Bogdány kapott sárga lapot kezezésért.

79. perc: Bogdány egyedül iramodott kapura, de 17 méterről gyatrán a jobb sarok mellé gurított.

Jön előre a Mezőkövesd, de nincs túl sok átütőrerő a támadásokban.

84. perc: Harsányi ütött oda Schimmernek, sárga lap. Harsányinak is volt ilyen kártyája, őt is kiküldte a bíró.

89. perc: Radó helyett Szakály a pályán.

90. perc: Halmosi futott el a bal szélen, ám keresztbe ellőtr a kapu előtt a labdát.

92. perc: Csere a Haladásban, Nagy Gábor helyett Gyurján a pályán.