Haladás

2017.03.09. 18:44

A 14. másodpercben kapott gólt a Haladás

A labdarúgó NB I. 23. fordulójában az FTC 3-1-re legyőzte a Haladást. A Ferencváros az első támadásából betalált.

FTC- SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-1 (3-0)

BUDAPEST, GROUPAMA ARENA, 6983 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: SZŐTS

FTC: Dibusz - Dilaver, Hüsing, Leandro, Stenberg - Moutari, Koch, Gera, Hajnal - Varga R., Böde

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Jagodics, Bosnjak - Kovács, Jancsó, Iszlai - Rácz, Williams, Halmosi.

A kezdés előtt egy órával csak a már korábban befutott 30 Hali-szurkoló hangját lehetett hallani az akkor még szinte üres stadionban.

Először a hazaiak, majd a mieink mentek az öltözőbe a melegítést követően.

Hűvös, de focira abszolút alkalmas időben kezdődik majd a mérkőzés.

A pályamunkások még akkurátosan igazgatják a bemelegítés után a kirúgott gyeptéglákat

Az FTC zöld-fehér csíkos felsőben, zöld nadrágban és zöld sportszárban, a Haladás tiszta feketében játszik.

A két csapatot egészen fiatal lányok kísérték ki, akik mielőtt lejöttek a pályáról - a szerdai nőnap alkalmából -  a focistáktól egy-egy szál virágot kaptak.

A Fradi kezdte a játékot és az első támadásából a 14. másodpercben megszerezte a vezetést. Varga jobb oldali, lapos beadását a hosszú oldalon érkező Moutari az ötösről a jobb sarokba lőtte (1-0).

7. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Wils hét méterről alig fejelte a léc fölé

A korai vezetés szerencsére nem roppantotta össze a szombathelyieket, változatos a meccs, vezettek már néhány veszélyesebb támadást.

Nagyjából 150 drukker kísérte el a Halit.

Az utóbbi percekben az FTC kezdeményez többet

19. perc: Egy jobb bal beadás után Bosnjak rántotta le a tizenhatoson belül Vargát - tizenegyes. Bosnjak sárga lapot kapott. A büntetőt Gera a jobbra vetődő Király mellett a bal sarokba helyezte (2-0).

23. perc: Böde tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd nagyot esett. A játékvezető műesésért sárga lapot adott a támadónak

A második gól óta egyértelműen a Ferencváros irányítja a játékot, a Haladás térfelén folyik a játék

32. perc: Varga Roland iramodott meg a jobb oldalon, majd egy csel után 15 méterről a bal sarok mellé lőtt

A villámgyors nigeri balszélsőt, Moutarit képtelenek tartani a szombathelyiek

6983 a hivatalos nézőszám

43. perc: 3-0. Böde indult meg, elhúzta a labdát a Haladás-térfelének közepén Jagodics és Wils mellett, majd 15 méterről, jobbról a léc alá bombázott.

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

55. perc: Moutari forgatta meg a védőket a bal oldalon, beadását Böde fordulásból tíz méterről centikkel lőtte a léc fölé

59. perc: Halmosi cselezte be magát a bal oldalon a tizenhatoson belülre, majd nyolc méterről a jobb oldalhálóba lőtt

60. perc: Csere a Haladásban, Schimmer helyett Polgár állt be

65. perc: Polgár jobb oldali beadását Williams 12 méterről, nagy helyzetből a bal sarok mellé lőtte

69. perc: GÓÓÓÓÓL! 3-1!!!! Jancsó elé került a labda, aki középről 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba

71. perc: Csere a Haladásban, Jancsó helyett Bamgboye a pályán

80. perc: Egy lepattanó labdát Moutari kapásból, balról, 10 méterről a bal sarok mellé lőtt

81. perc: Halmosi kapott sárga lapot

83. perc: Böde verekedett ki egy labdát Lovrencsicsnek, aki 17 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Csere a hazai csapatban, Hajnal ment le, Bognár jött be

84. perc: Csere a Haliban, Bamgboye megsérült, Mészáros állt be

Két perc a hosszabbítás

91. perc: Böde kapott labdát, majd eltolta Jagodics mellett, hét méterről leadott lövését a becsúszó Polgár a gólvonalról mentette