Haladás

2015.02.14. 14:43

Gólzáporos Haladás-diadal

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 4-3-ra nyert az osztrák harmadosztályú Lafnitz vendégeként.

Unger Tamás

SV Lafnitz - Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-4 (1-3). - Lafnitz, műfű, 200 néző,  felkészülési mérkőzés.

Haladás: Rózsa (Branescu, 46.) - Angyal (Schimmer, 72.), Fehér (Devecseri, 46.), Alcibiade (Nagy P., 46.), Jánvári - Jagodics, Iszlai (Németh M., 62.) - Gaál, Radó, Martínez - Rocchi (Vieira, 78.). Edző: Szentes Lázár.

A Haladásban Halmosi és Mancini betegség, Katona sérülés miatt hiányzott, és Dudás sem lépett pályára - a támadó térde még nem bírja a meccsterhelést.

7. perc: Gaál tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, és nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

8. perc: Szinte a középkezdésből egyenlítettek az osztrákok, egy 18 méteres lövés a jobb alsó sarokba vágódott (1-1).

17. perc: Egy kapufáról lepattanó labdát Alcibiade három méterről fejelt a hálóba (1-2).

38. perc: Nagyon szép bal oldali támadást követő beadás után a védőkről lepattanó labdát Rocchi nyolc méterről a léc alá vágta (1-3).

Rocchi a Haladás harmadik gólját szerezte. Fotó: Unger Tamás

58. perc: Egy 18 méteres hazai lövés a kapufáról pattant a hálóba (2-3).

71. perc: Jobb oldali hazai akció végén a lafnitzi futballista óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (3-3).

84. perc: Schimmer jobb oldali beadását Radó négy méterről a kapusba fejelte.

85. perc: Martínez 14 méterről a bal sarokba bombázott (3-4).

Nagyon kemény, kimondottan jó iramú meccset játszott a két csapat, amely talán sokszor kicsit túlzásba is vitte a keménykedést. A Haladás tetszetős támadásokat vezetett, szép gólokat szerzett. Az osztrák harmadosztályú csapat elleni találkozó jól szolgálta a felkészülést.

A mieink a két hét múlva esedékes bajnoki rajtig már csak egy edzőmérkőzést játszanak. Radóék február 21-én, azaz jövő szombaton 14 órakor a szlovák elsőosztályú Spartak Trnava otthonában lépnek pályára.