Haladás

2015.02.10. 21:13

Ötöt rúgtak a Haladás fiataljai

Felkészülési mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 5-1-re győzött az olasz negyedosztályú Bareggio otthonában.

Unger Tamás

Bareggio - Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-5 (1-2). - Bareggio, 100 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés.

Haladás: Branescu - Kretz, Czingráber, Fehér (Gaál, 46.), Angyal - Nagy P., Jancsó, Petró, Mancini (Vieira, 46.) - Rácz, Török. Edző: Szentes Lázár.

9. perc: Mancini tört be a tizenhatoson belülre, majd egy csel után a jobb alsó sarokba bombázott (0-1).

Andrea Mancinié volt az első szombathelyi gól. Fotó: Unger Tamás

14. perc: Török 16 méteres lövése a felső lécről vágódott vissza

20. perc: Rácz tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, lövését az olaszok kapusa kiütötte, a jobb szélen érkező Petró a jobb sarokba helyezett (0-2).

A Haladás nagy fölényben futballozott, ám a tizenhatosnál az utolsó passzokat elrontotta.

44. perc: Egy hazai szögletet követően a rövid saroknál érkező bareggiói játékosról a hosszú sarokba vágódott a labda (1-2).

47. perc: Angyal 20 méterről a jobb kapufát találta telibe

55. perc: Nagy Patrik bal oldali szögletét a kapus kiütötte, Vieira pedig nyolc méterről  a kapu közepébe emelt (1-3)

65. perc: Gaál lépett ki egyedül, ám a kifutó kapus és a kapu mellett is elemelte a labdát

72. perc: Török lövése a kapusról éppen Rácz elé pattant, aki egy méterről továbbított a hálóba (1-4).

80. perc: Rácz futott el a bal oldalon, középre ívelését Gaál három méterről a bal felső sarokba fejelte (1-5).

A Haladás végig uralta a játékot, jól játszottak a vasiak, remekül működött a letámadás.

- Az egész csapat pozitívan állt a meccshez, fiataljaink számára jó erőfelmérő volt a találkozó. Sok gólhelyzetet alakítottunk ki, a mérkőzés maximálisan szolgálta a felkészülést - értékelt Szentes Lázár.