Köszönjük, Magyarország!

2020.10.09. 16:19

A legkülönfélébb táncok művelői és kedvelői népesítik be a Millenárist

Tucatnyi ingyenes tánc- és mozgásművészeti minielőadással, gyermekprogrammal, performanszokkal és táncházzal várja az érdeklődőket október 17-én 10.30-tól a Nemzeti Táncszínház.

Az egész napos esemény résztvevői betekinthetnek kortárs és modern tánctechnikákba, megnézhetnek egy jelesített magyar nyelvvel feldolgozott inspirációt a Várkonyi Csibészek zenekar Lekapcsolom a villanyt című gyönyörű dalára, de akár az ír tánc és az amerikai sztepptánc területén is kipróbálhatják magukat – írják közleményükben a szervezők, akik különleges nyomot hagyó párkapcsolati társasjátékukra is hívják a közönséget, ahol a tánc mellett a festészet is fontos szerepet kap majd.

A program rendhagyó helyszíneként a hathektáros Millenárist választották, ahol a művészek betáncolják az egész teret, így Közép-Európa legnagyobb, háromdimenziós függőkertje is táncparketté válik majd, ahol egy interaktív, térspecifikus, improvizatív előadással varázsolják el a nézőket.

A különleges kortárs performanszok mellett a közönségkedvenc flamenco, a szenvedélyes tangó és a vérpezsdítő magyar néptánc is színesíti a programot. Mindezeken felül a legkisebbeket egy indiai textilmesére invitálják, a különlegességek iránt érdeklődők pedig egy, a természet hangjai által inspirált szólót láthatnak Budapest legmodernebb pihenőparkjában. A nap két házigazdája Stohl Luca táncművész és Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója lesz.

A Köszönjük, Magyarország! programról

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köszönjük, Magyarország! címmel hirdetett programot az előadó-művészeti szféra támogatására. A program kettős célt szolgált: egyrészt azt, hogy a járványhelyzetből adódó nehézségek ellenére a művésztársadalom alkotó képviselői bevételi forráshoz jussanak, másrészt azt, hogy a veszélyhelyzet elmúltával a közönséget kulturális szolgáltatásokkal, programokkal lássa el. A Nemzeti Táncszínház a független táncművészek programjának megszervezésére kapott lehetőséget. Az intézmény a kialakult helyzetben fontosnak tartja, hogy

Magyarország minden szegletébe eljuthassanak a táncesemények, ezért elsősorban vidéki helyszíneken, kultúrházakban, könyvtárakban megszervezett közösségi, előadóművészeti és oktatói programok létrehozására biztatják a független táncművészeket.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában