Rövidpályás úszó-ob

2019.12.11. 20:25

Hosszú Katinka triplázott a nyitónapon

Három számban diadalmaskodott a Kaposváron zajló országos bajnokság nyitónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok – aki a vasárnap befejeződött 25 méteres kontinensviadalon Glasgow-ban négy aranyat nyert – szerdán 100 méter vegyesen, 200 méter pillangón és 100 méter mellen sem talált legyőzőre.

A skóciai Eb-t kihagyó nagymedencés világbajnok Milák Kristófot, a 200 méter pillangó világcsúcstartóját nem tudták megszorongatni legerősebb számában.

Eredmények:

Férfiak:

100 m vegyes:

1. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 53.26 másodperc

2. Sós Dániel (Vasas SC) 53.30

3. Cseh László (BVSC-Zugló) 53.63

50 m gyors:

1. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 21.18 másodperc

2. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.59

3. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 21.65

100 m hát:

1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 50.78 perc

2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 52.07

3. Balog Gábor (Győri Úszó SE) 52.73

200 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:52.57 perc

2. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:54.18

3. Verrasztó Dávid (FTC) 1:54.54

100 m mell:

1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 58.08 másodperc

2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 58.40

3. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 59.42

Nők:

800 m gyors:

1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 8:26.23 perc

2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:31.81

3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 8:33.21

100 m vegyes:

1. Hosszú Katinka (Iron Swim) 58.57 másodperc

2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:00.51

3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.73

50 m gyors:

1. Senánszky Petra (Debreceni Sport Club) 24.76 másodperc

2. Kurdi Zsófia (DMTK-KVSE) 24.88

3. Gyurinovics Fanni (DMTK-KVSE) 25.24

100 m hát:

1. Ilyés Laura Vanda (Száhalombattai VUK SE) 58.62 másodperc

2. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 58.88

3. Szilágyi Gerda (Stamina TK) 59.17

200 m pillangó:

1. Hosszú Katinka 2:04.36 perc

2. Kapás Boglárka (UTE) 2:05.80

3. Jakabos Zsuzsanna 2:06.83

100 m mell:

1. Hosszú Katinka 1:06.29 perc

2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:06.73

3. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:07.15

4x100 m vegyes gyorsváltó:

1. Győri Úszó SE (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 3:25.85 perc

2. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 3:29.01

3. BVSC-Zugló 3:29.71

Forrás: MTI

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában