vízilabda

2021.07.04. 17:59

Döntetlent játszott a válogatott, így ezüstérmes a BENU Kupán

A tokiói olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 11-11-es döntetlent játszott Spanyolországgal a margitszigeti BENU Kupa vasárnapi zárónapján, így a második helyen zárta a tornát.

Budapest, 2021. július 4. Nagy Viktor, a magyar válogatott kapusa véd a vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési tornán Spanyolország ellen játszott mérkõzés elõtt a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2021. július 4-én. Magyarország - Spanyolország 11-11. MTI/Kovács Tamás

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A találkozón előbb a magyarok szereztek vezetést, de utána kapaszkodniuk kellett a gyorsan egyenlítő spanyolok után. A második játékrészben Varga Dénes duplájával fordított a házigazda, amely minimális előnyben (5-4) volt a nagyszünetben.

A folytatásban Granadosszal gyűlt meg a bajuk a magyaroknak, akik a harmad negyed második felétől már nem tudtak vezetést szerezni a találkozón, viszont mindig lőtávolon belül maradtak, és egyenlítettek, végül Vámos Márton távoli bombájával.

Märcz Tamás szövetségi kapitány csapatában a BENU Kupán

először játszottak együtt az olimpiai keretbe nevezett játékosok,

a szakember ugyanis a korábbi két meccsen az utazók közül pihenőt adott néhány pólósnak, akiket a bő keret tagjai helyettesítettek.

Magyarország–Spanyolország 11–11 (1–2, 4–2, 2–3, 4–4)

BENU Kupa, férfi felkészülési torna (Margitsziget)

a magyar csapat gólszerzői: Pásztor, Varga Dénes, Zalánki 2-2, Erdélyi, Hárai, Hosnyánszky, Manhercz, Vámos 1-1

Korábban: Horvátország-Oroszország 21–11

Szombaton játszották: Horvátország–Magyarország 13–11, Spanyolország–Oroszország 15–11

Pénteken játszották: Magyarország–Oroszország 19–14, Horvátország–Spanyolország 15–11

A végeredmény: 1. Horvátország 9 pont, 2. Magyarország 4 (41–38), 3. Spanyolország 4 (37-37), 4. Oroszország 0

Forrás: MTI

Borítókép: Nagy Viktor, a magyar válogatott kapusa véd a vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési tornán Spanyolország ellen