Divízió I-es jégkorong-vb

2018.04.25. 22:04

Kikapott a szlovénoktól a magyar válogatott

A házigazda magyar válogatott 4-1-re kikapott a szlovén csapattól a divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában, szerdán a Papp László Budapest Sportarénában, így távol került a feljutástól.

Budapest, 2018. április 25. Erdély Csanád (elöl) és a szlovén Aleksandar Magovac a divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság Magyarország - Szlovénia mérkõzésén a Papp László Budapest Sportarénában 2018. április 25-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Forrás: MTI Fotó

Fotó: Kovács Tamás

A tavaly még a világelitben szereplő szlovénok lendületes játékkal kezdték a mérkőzést, és korán vezetést szereztek. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese Sebők Balázs emberelőnyös góljával a második harmadban egyenlített, ám a korábbi két meccsét elvesztő szlovén válogatott újra előnybe került. A harmadik harmadban több helyzetet is kidolgozott a magyar csapat, ám betalálni a szlovénok tudtak, majd a hajrában üres kapus góllal eldöntötték a találkozót.

A magyar válogatott csütörtökön a lengyelekkel játszik, majd a britek elleni szombati összecsapással zárja a világbajnokságot.

Az első két helyezett feljut a 16 csapatos elitbe, az utolsó pedig 2019-ben a divízió I/B-ben szerepel majd.

Eredmény, 3. forduló:

Szlovénia-Magyarország 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

gólszerzők: Magovac (7.), Urbas (30.), Golicic (56.), Kovacevic (57.), illetve Sebők (26.)

Korábban:

Olaszország-Kazahsztán 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Nagy-Britannia – Lengyelország 5-3 (2-1, 0-2, 3-0)

Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont (9-4), 2. Olaszország 6 (8-4), 3. Nagy-Britannia 6 (9-10), 4. Szlovénia 3 (7-8), 5. Lengyelország 3 (8-10), 6. Magyarország 3 (4-9)

A világbajnokság végén pontazonosság esetén egymás elleni eredmény rangsorol.

Borítókép: Erdély Csanád és a szlovén Aleksandar Magovac a divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság Magyarország – Szlovénia mérkőzésén a Papp László Budapest Sportarénában 2018. április 25-én.