Hungarian Grand Prix

2021.09.25. 22:19

Öt magyar érmet tornáztak össze a döntők első napján

Két arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zártak a magyar tornászok a Szombathelyen zajló Hungarian Grand Prix nemzetközi verseny első döntős napján, szombaton.

Tokió, 2021. július 29. Kovács Zsófia felemáskorlát-gyakorlata a nõi tornászok egyéni összetett döntõjében, a tokiói Ariake Tornaközpontban 2021. július 29-én. MTI/Kovács Tamás

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A 14 nemzet sportolóit felvonultató magyar nagydíjon felemáskorláton Kovács Zsófia győzött Székely Zója előtt, ugrásban pedig Bácskay Csenge nyert.

A négyszeres Európa-bajnoki érmes Kovács az eredményhirdetés után elmondta, örül, hogy ezúttal is Székellyel együtt állhatott a dobogóra, mint tavaly decemberben a törökországi kontinensviadalon, a leugrása miatt azonban csalódott.

– Sikerült egy viszonylag tiszta gyakorlattal előrukkolnom, azonban a leugrás miatt most bosszankodom egy picit, ugyanis az egyszerűbbet produkáltam – mondta a tokiói olimpikon.

Székely megjegyezte, reméli, hogy egyszer majd ő is hasonló pontszámokkal tud szerepelni egy nemzetközi versenyen, mint Kovács Zsófia.

Bácskay Csenge elmondta, a bemelegítést elrontotta, de utána sikerült megnyugodnia, és

jó érzés volt hazai környezetben győzni.

A férfiaknál Mészáros Krisztofer két bronzérmet gyűjtött, miután talajon és lólengésben is harmadikként végzett.

– Talajon jó gyakorlatot sikerült bemutatnom, voltak kisebb hibáim, a lólengéssel viszont elégedettebb vagyok. Folytatás holnap, amikor újabb két döntő vár rám – összegzett.

Talajon Dobrovitz Ádám hatodik, gyűrűn Tomcsányi Benedek ötödik lett.

A szombathelyi verseny zárónapján 15 órától a férfiak ugrásban, korláton és nyújtón, a nők talajon és gerendán döntőznek, és minden szeren lesz magyar tornász a fináléban.

A magyar csapat keretéből Balázs Krisztián és Szujó Hanna hiányzik sérülés miatt.