2025.02.10. 07:18
Hatalmas tűz: Ipari létesítmény gyulladt ki Mariborban
Többmillió eurós a kár, de személyi sérülés nem történt a szombat esti tűzben. Egy ipari létesítmény gyulladt ki, hatalmas tűz volt.

Illusztráció!
Forrás: Shutterstock
Szombat este hatalmas tűz ütött ki egy maribori ipari létesítményben, Tezno városrészben. A lángokat csak vasárnap hajnalra sikerült megfékezniük a tűzoltóknak. A tűzben szerencsére senki sem sérült meg, azonban az anyagi kár első becslések szerint is több millió euróra rúg - írja a reporter.si.

Fotó: Horváth Balázs (archív)
Hatalmas tűz Mariborban
Primož Osojnik, a Maribori Tűzoltóbrigád parancsnoka a szlovén hírügynökségnek (STA) elmondta, hogy 9000 raklapnyi műanyag termék vált a lángok martalékává.
A tűz nem sokkal este 7 óra után keletkezett a Plana vállalat raktárában, ahol műanyag alapanyagokat tároltak. A tűzben hét szerelőcsarnok égett le teljesen. Ezekben a csarnokokban tárolták a mintegy 9000 raklapnyi műanyag terméket.
A rendőrség első információi szerint a tűz az egyik sátorban keletkezett, ahol a termékeket tárolták. A lángok gyorsan átterjedtek a szomszédos sátrakra, amelyek szintén teljesen megsemmisültek.
A hatalmas tűz oltásában 230 tűzoltó vett részt, a Maribori Tűzoltóbrigád és 17 önkéntes tűzoltó egyesület tagjai, összesen 60 járművel.
Az első becslések szerint a vagyoni kár több millió euró.
A maribori bűnügyi rendőrség vasárnap megkezdte a helyszíni szemlét és a tűz okának feltárását. A szlovén rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy ne közelítsék meg a helyszínt.
Vasi tüzek
Vas vármegyében is voltak nagyobb ipari tüzek, a szombathelyi és a vasvári szeméttelep is lángolt. A tűzoltók több vármegyéből érkeztek az oltáshoz, a szombathelyi szeméttelepen napokig eltartottak a munkálatok.
