2025.04.19. 19:20
Lopott gyerekbiciklivel akart az autópályára hajtani egy részeg férfi Ausztriában
Hihetetlen jelenet játszódott le péntek reggel Bécsben, az A22-es autópálya felhajtójánál. Egy 38 éves lengyel állampolgár egy lopott gyerekbiciklivel próbált meg feljutni az autópályára, ám a fáradtság úrrá lett rajta, így a felhajtó melletti zöld területen álomba szenderült.
Egy szemtanú vette észre a furcsa helyzetet és értesítette a rendőrséget. A kiérkező járőrök a szalagkorlát mellett fekvő férfit felébresztették. Az illető szerencsére nem sérült meg, viszont a szonda 2,74 ezrelékes véralkoholszintet mutatott nála. A részeg férfi egy lopott gyerekbiciklivel akart az autópályára hajtani, amikor elaludt.

Lopott gyerekbiciklivel az autópályára
A férfi elmondása szerint körülbelül 5 óra körül érkezett a felhajtóhoz. Arra a kérdésre, hogy miért pont ott kötött ki és honnan lopta a biciklit, már nem emlékezett.
A mentőszolgálat kórházba szállította a zavart férfit, a rendőrök pedig lefoglalták a gyerekbiciklit. Kiderült, hogy a férfit néhány nappal korábban Ausztriából tiltották ki. A hatóságok előtt korábban is ismert volt vagyon elleni bűncselekmények miatt.
Az ügyben eljárás indult ellene lopás, a közlekedési szabályok megsértése és a külföldiekre vonatkozó törvény megsértése miatt. A bécsi rendőrség megerősítette a hír hitelességét.