Kövesse velünk

2020.08.23. 14:47

Döntetlennel végződött a Vasas-Haladás NB II-es labdarúgó-mérkőzése

A Vasas piros felsőben, kék nadrágban, piros sportszárban, a Haladás a szokásos fehér mezben, zöld csíkkal variált szerelésben lépett pályára.

Haladás fc - Szolnok fc, 20200805, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger T

Fotó: Unger Tamás/Vas Népe

VASAS FC – SZOMBATHELYI HALADÁS 2-2

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, vezette: Káprály.

Vasas: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth, Silye – Hidi M. – Szatmári, Pekár – Balajti, Birtalan, Radó

Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Medgyes, Szalay.

A Hali cseréi: Rózsa, Németh Milán, Kelemen, Jancsó, Szekér, Németh Márió, Tóth Barna

A hazaiak mestere, ifj. Bene Ferenc nem változtatott az egy héttel korábbi, Szentlőrinc ellen győztes (5-1) csapaton. Mátyus János, a Hali vezetőedzője viszont nem számíthatott a kisebb sérüléssekkel bajlódó Farkas Balázsra és Rácz Ferencre sem – a vasiak meghatározó futballistája ugyanis lázasan, torokgyulladással Szombathelyen maradt.

A hazaiak kezdték a játékot.

2. perc: Bosnjak bal oldali beadását Tóth Dávid jó helyzetből, nyolc méterről egyből kapura lőtte, de Tóth blokkolta a lövést. Majd az akció végén egy jobb oldali beadás után Medgyes éppen csak lemaradt a labdáról

Körülbelül 150 Hali-drukker kísérte el kedvenceit a fővárosba

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre a Haladás játszik jobban, a Vasast meglepte, hogy a vasiak már az angyalföldi tizenhatosnál letámadják a játékosokat

15. perc: Bosnjak szerzett labdát a saját térfelén, majd megiramodott és a bal oldalon kilépő Szalayhoz passzolt. A támadó befelé vezette a labdát, majd 17 méterről lőtt, de Jova védett

16. perc: Egy előreívelt labdát Balajti vett le két szombathelyi védő között, cselezett, végül három méterről, jobbról leadott lövését Verpecz védte

18. perc: Birtalan 14 méterről, balról megeresztett lövését biztosan fogta Verpecz

20. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiss Bence vezette jobbról befelé a labdát, majd 20 méterről lőtt, Jova szögletre tolta a labdát. A bal oldali szögletet Kiss végezte el, beadását Mocsi hat méterről, középről a bal sarokba fejelte (0-1)

23. perc: Kiss Bence balról, 19 méterről majdnem a bal sarokba tekert

35. perc: Schimmert lőtték ki egy labdával, a Hali csapatkapitányát ápolni kellett

Az utóbbi percekben aktívabbá vátlak a hazaiak, de a Hali stabilan áll a lábán és az ellentámadások életveszélyesek. Az előbb Szalay olyan csellel ültette hintába a rutinos Litauszkit, hogy öröm volt nézni...

42. perc: Szép lövés! Bosnjak nagy bedobása után a védők által kifejelt labdát Medgyes szedte össze, majd 18 méterről, középről lőtt, a labda centikkel zúgott el a léc felett

43. perc: Devecseri szerzett labdát, ami a jobb szélen Szalayhoz került, a csatár 15 méteres lövését Jova ütötte szögletre

45. perc: Egy támadáson belül Szalay, majd Medgyes szerezhetett volna gólt, ám a labda végül elsuhant a felső léc felett

Két perc a hosszabbítás

45+2: Kiss Bence jobb oldali szabadrúgását Mocsi 10 méterről alig fejelte a jobb sarok mellé

Vége az első félidőnek. A Hali sokkal jobban, lendületesebben, gyorsabban játszik ellenfelénél, teljesen megérdemelten vezet.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Schimmer helyére Kelemen állt be. A Vasasnál Pekárt Kleisz váltotta.

51. perc: Egy gyors Hali-kontra után Medgyes 18 méterről a léc fölé bombázott

56. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiss Bence bal oldali szögletét Csilus elé fejelték a hazai védők, a kipattanót Csilus 19 méterről ballal kapura lőtte, a labda egy angyalföldi lábon megpattanva a jobb sarokba vágódott (0-2).

57. perc: Csere a Vasasban, Tóth Bence megsérült, helyére Csató érkezett

67. perc: Medgyes elé került a labda, a támadó 18 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte Jova

70. perc: Birtalan 20 18 méteres lövése kevéssel ment el a jobb sarok mellett

71. perc: Medgyes tette ki a labdát a bal oldalon felfutó Bosnjaknak, a szerb-magyar 15 méteres lövése elsuhant a bal sarok mellett. Aztán fél perc múlva Bosnjak bal oldali beadását a kapu torkában a hosszún érkező Szekér a bal sarok mellé lőtte. Az ellenakció után Radó középről, 14 méterről a felső lécet találta telibe

73. perc: Csere a Vasasban, Birtalant Vernes váltotta

75. perc: Hali-csere, Németh Milán állt be Devecseri helyett

80. perc: 1-2. Szatmári 16 méteres lövése kijött Verpeczről, Csilus röviden mentett, az érkező Vernes hét méterről a kapu közepébe lőtt (1-2).

85. perc: 2-2. Hinora 24 méteres lövését bevédte Verpecz

87. perc: Balajti 16 méterről, balról a jobb felső sarokba tartó lövését bravúrral tolta szögletre Verpecz