2020.12.25. 09:20
Újabb személyeknél diagnosztizálták a koronavírus-fertőzést Vas megyében
A járvány terjedése a karácsony alatt sem szűnt meg.
Fotó: Elekes Gergő/feol.hu
Ahogy arról nemrég beszámoltunk, 2610 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 314 164 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 104 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 8 833 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 123 989 fő, az aktív fertőzöttek száma 181 342 fő. Az aktív fertőzöttek 18%-a, az elhunytak 20%-a, a gyógyultak 20%-a budapesti. 6006 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 489-en vannak lélegeztetőgépen.

Vas megyében csütörtökről péntekre 66 újabb személynél diagnosztizálták a koronavírus-fertőzést, ez pedig azt jelenti, hogy már 10203 esetet regisztráltak a járvány kezdete óta.
Koronavírus Vas Megyében
- Csekély számú fertőzött Vas megyében
- Ismét megnyithatták kapuikat az osztrák mozik
- Aki nem jogosult, az ne foglaljon! – A 12–15 éves korosztály számára szervezett védőoltásról tájékoztat a Markusovszky-kórház
- A szlovén kormány meghosszabbítja a korlátozó intézkedéseket
- Ismét több betegnél is diagnosztizálták a koronavírus-fertőzést Vas megyében